Яйцекладка и инкубационные яйца гусей

Кормление гусей, содержание гусей, выведение гусят, инкубация и другие примудрости

Re: Яйцекладка и инкубационные яйца гусей

Сообщение Грета » 05 янв 2019, 15:16

Всіх з Новим роком! Скоро почнеться новий гусівницький сезон. Хоча можна сказати, що він вже почався, оскільки розбивка на сім'ї вже відбулася. Зараз важливим є питання годівлі маточного стада, щоб в гарній формі прийти до сезону яйцекладки. Любителі гусей відгукуйтеся, як у кого справи?
Грета
Надёжный фермер
Надёжный фермер

Вид фермерской деятельности: Гуси, куры , индейки
Место проживания: Киев
Пункты репутации: 788
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Сообщение Лера » 19 янв 2019, 18:12

Із прийдешніми святами! Я маю дві сім'ї гусей - миргородських сірих, які в мене перший рік, та білих "лапчатих" :) , які в мене зимують другий рік. В кожній сім'ї по дві гуски та по одному гусаку. Принаймні, я дуже сподіваюся, що в сірих дві гуски, бо одне з них дуже крикливе та кусюче... Я серед свїх гусів ще не спостерігала жодних натяків на "подружнє життя", хоча в сусідів, які тримають сірих українських, вже йдуть весілля )))
Годую я, мабуть, не дуже збалансовано і правильно, но що маємо. Зараз вони отримують цільне зерно - овес, ячмінь, кукурудзу, соняшник, пшеницю (всього цього в равниїх частинах), пшеничні висівки ( по об'єму стільки ж, скільки зерносуміші), розмочений жом цукрового буряка (по дві повні столові ложки на одну гусячу морду), ракушку. Все це у вигляді ледь вологої мішанки. Пару разів на тиждень кидаю до мішанки трохи солі (чайну ложку на 6 літрів суміші). Зрідка отримують капустиння, шматок гарбуза чи трохи люцерки. Зранку - теплу (кімнатної температури) воду. Планую наступного тиждня вводити в годування люцерну у вигляді розмочених гранул.
Минулого року в мене зимувала тільки сім'я білих гусей. Яйцекладку минулого року вони почали на початку березня. Перші 5-8 яєць ми з'їли. Далі - збирали на інкубацію. Одна з гусок намагалася сидіти на гнізді, але не вийшло. Не вона винна - я. Я не змогла надати їй нележні умови... Тож, всі надії були на звичайний побутовий пенопластовий інкубатор. Вихід гусенят був 50%. Цього року сподіваюся на більш продуктивний результат)
Буду дуже вдячна за зауваження та поради)
Лера
новичок

Вид фермерской деятельности: всего понемногу
Место проживания: Харьков
Пункты репутации: 0
новичок

Сообщение Грета » 19 янв 2019, 23:33

З сіллю я б не ризикувала гратися, можна переборщити, а ще підсллюють часто при відгодіалі. Можна ставити попіл деревний, тільки щоб без цвяхів. Якщо матимуть потребу будуть їсти. Він і якість шкарлупи покращує. Люцерна це дуже добре, головне, щоб не пріле. Ще пророщене зерно непогано, але не в морози на вулиці. Можна в хліві давати на ніч.
В нас переярі гуси ведуть себе чемно, знають, що до весни далеко, а от молоді грають, хоч не несуться.
Грета
Надёжный фермер
Надёжный фермер

Вид фермерской деятельности: Гуси, куры , индейки
Место проживания: Киев
Пункты репутации: 788
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Сообщение Лера » 01 май 2019, 20:23

Вітаю із святами! То й що невже ні в кого немає жодних новин?!
Напишу про своїх, бо пам'ятаю, як цікаво було вивчати досвід бувалих на форумах)
Маю в мінусі два сірих гуся - одне ми зарізали, бо дуже вже кусюче було - гризло і мене, і інших гусей (до речі - виявилося пацаном, хоча ззовні здавалося гускою), а інше втопилося у ставку((( Заплутався у коріннях верби, коли пірнув...
Тож...
Сіра гуска наразі сидить на гнізді. Подивитись що там і як не маю змоги - оре, що скажене і кусається. Всі руки-ноги покусані. Білі гуси ходять-пасуться, але як ввечері заганяю додому, то одна з гусочок біжить і сідає на гніздо до сірої. Та не проти. Шо воно з того буде - хто зна...
Сьогодні в інкубаторі почали лупитися перші гусенята. Строк - третього травня, але наразі маю двох гусенят у брудері та й ще багатенько наклюнутих в інкубаторі )
Лера
новичок

новичок

Сообщение Лера » 25 май 2019, 19:47

Всім привіт! -privet- Побалакаю сама з собою )
Справи такі. Гуся ще сидить на гнізді. Але то я винувата. Так сталося, що білі гуси доносили яйця в її гніздо. Тож, якщо у вас гуся сіла на яйця - подбайте про те, щоб обмежити гніздо від відвідувань інших гусей. Поводить вона себе агрессивно - оре "кека!", дзьобається та б'є крилами при намаганні зазирнути - "ну шо там?"
В інкубаторі від цих гусей налупили 22 гусеняти, але одне не вижило. Закладали 27 яєць, тож, на мою думку, для пенопластового інкубатора та наших не надто досвідних рук то, що ми маємо на сьогодні 21 гусеня - добре. Гусенята жваві (аж занадто :spiteful: ) пасуться, з'ясовують стосунки (бо переважна більшість - пацани). Вже їм приблизно 20 днів. Де-не-де з'являється натяк на пір'ячко. Маю на думці за 3-4 дні забрати в гусі яйця та сунути їх в інкубатор. Бо в нас, напевно, виходить краще, ніж в неї. Що думаєте з цього приводу? :unknw:
Лера
новичок

новичок

Сообщение Грета » 26 май 2019, 19:14

Вітаю! Результат чудовий. На лупку дійсно краще забрати,
Грета
Надёжный фермер
Надёжный фермер