Яйцекладка и инкубационные яйца гусей

Кормление гусей, содержание гусей, выведение гусят, инкубация и другие примудрости

Re: Яйцекладка и инкубационные яйца гусей

Сообщение Грета » 05 янв 2019, 15:16

Всіх з Новим роком! Скоро почнеться новий гусівницький сезон. Хоча можна сказати, що він вже почався, оскільки розбивка на сім'ї вже відбулася. Зараз важливим є питання годівлі маточного стада, щоб в гарній формі прийти до сезону яйцекладки. Любителі гусей відгукуйтеся, як у кого справи?
Грета
Надёжный фермер
Надёжный фермер

Вид фермерской деятельности: Гуси, куры , индейки
Место проживания: Киев
Пункты репутации: 788
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Сообщение Лера » 19 янв 2019, 18:12

Із прийдешніми святами! Я маю дві сім'ї гусей - миргородських сірих, які в мене перший рік, та білих "лапчатих" :) , які в мене зимують другий рік. В кожній сім'ї по дві гуски та по одному гусаку. Принаймні, я дуже сподіваюся, що в сірих дві гуски, бо одне з них дуже крикливе та кусюче... Я серед свїх гусів ще не спостерігала жодних натяків на "подружнє життя", хоча в сусідів, які тримають сірих українських, вже йдуть весілля )))
Годую я, мабуть, не дуже збалансовано і правильно, но що маємо. Зараз вони отримують цільне зерно - овес, ячмінь, кукурудзу, соняшник, пшеницю (всього цього в равниїх частинах), пшеничні висівки ( по об'єму стільки ж, скільки зерносуміші), розмочений жом цукрового буряка (по дві повні столові ложки на одну гусячу морду), ракушку. Все це у вигляді ледь вологої мішанки. Пару разів на тиждень кидаю до мішанки трохи солі (чайну ложку на 6 літрів суміші). Зрідка отримують капустиння, шматок гарбуза чи трохи люцерки. Зранку - теплу (кімнатної температури) воду. Планую наступного тиждня вводити в годування люцерну у вигляді розмочених гранул.
Минулого року в мене зимувала тільки сім'я білих гусей. Яйцекладку минулого року вони почали на початку березня. Перші 5-8 яєць ми з'їли. Далі - збирали на інкубацію. Одна з гусок намагалася сидіти на гнізді, але не вийшло. Не вона винна - я. Я не змогла надати їй нележні умови... Тож, всі надії були на звичайний побутовий пенопластовий інкубатор. Вихід гусенят був 50%. Цього року сподіваюся на більш продуктивний результат)
Буду дуже вдячна за зауваження та поради)
Лера
новичок

Вид фермерской деятельности: всего понемногу
Место проживания: Харьков
Пункты репутации: 0
новичок

Сообщение Грета » 19 янв 2019, 23:33

З сіллю я б не ризикувала гратися, можна переборщити, а ще підсллюють часто при відгодіалі. Можна ставити попіл деревний, тільки щоб без цвяхів. Якщо матимуть потребу будуть їсти. Він і якість шкарлупи покращує. Люцерна це дуже добре, головне, щоб не пріле. Ще пророщене зерно непогано, але не в морози на вулиці. Можна в хліві давати на ніч.
В нас переярі гуси ведуть себе чемно, знають, що до весни далеко, а от молоді грають, хоч не несуться.
Грета
Надёжный фермер
Надёжный фермер

Вид фермерской деятельности: Гуси, куры , индейки
Место проживания: Киев
Пункты репутации: 788
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Пред.

Вернуться в Гуси