Інкубатори

Інкубатори

Сообщение leonid » 19 июн 2013, 11:36

Інкубатори.
В стандартних умовах з боків інкубатора температура завжди нижча, в центрі – вища. Розкид температур в 0,4 градуси, це краще як під квочкою, як навіть в – 1 градус то ще норма. Температура в хорошому інкубаторі буде
однакова на всьому протязі. Він не дає розкиду температур від центру до перефирії. В пластикових інкубаторах будуть постійні втрати тепла – пластик не є добрим тепловтримуючим матеріалом. Спостерігається сильний перепад температур у центрі і по краях інкубатора. Виставлений рівнем інкубатор, сприяє вирівняню температурі на всьому протязі інкубатора. Коли в інкубаторі закриті нижні вентиляційні отвори, накочиться вуглекислий газ, пташата задихнуться. Закриті верхні отвори – припиниться доступ кисню повітря.
В приміщенні, з коливанням температури, інкубатор під'єднаний до ел.мережі через стабілізатор працює стабільніше. При нерівномірній температурі дві 40вт лампи на кришці інкубатора замінити на 2 лампи по 20вт, так температура розподіляється рівномірніше.
Більш рівномірному прогріву яєць інкубаторі сприяє поставлений на внутрішню поверхню інкубатора поролон завтовшки 10 – 20 мм – зменшується притікання повітря в інкубатор. Повітря котре проходить крізь поролон для вентиляції достатньо. Відносно вирівнює температуру налита в різних місцях інкубатора вода в всі без виключення передбачені в інкубаторі місця. Коли в кількох чи сусідніх канавках вода вся висихає відразу в цьому місці температура дещо зростає. Калібрування інкубатора з яйцями точніше. Тривалість розігріву заповненого інкубатора п.б. не більше 4 год.Термометри розташовувати, щоб резервуар термометра не дотикався до поверхні яйця.
Коли інкубатор не працює, температуру можна підтримувати нагрітою сіллю. До закладки яєць інкубатор розігріваємо близько 3 діб, за такий час пінопластовий інкубатор виходить на потрібний режим. Час набору оптимальної температури в інкубаторі після повного охолодження становить 20 – 40 хв. При збільшенні об'єму води в піддоні інкубатора дещо стабільніша стає температура.
Краще використання звичайних термометрів на відміну від автоматичних. Автоматика може збитись і тоді будуть нериємності.
Вимірюють темперетуру спец. Інкубаторним термометром. Контролювати температуру яєць рекомендується кожні 2 – 3 год. Кожне яєце при інкубації дає розкид температур. Найголовніше, щоб вона була в межах допустимої норми, тоді вивід буде добрий. Кращі термометри з ціною поділки 0,1 градуси. Правильному виміру температури медичним ртутним максимальним термометром сприяє більш щільний контакт з яйцями. Перед засовуванням в інкубатор медичний термометр трохи прогріваємо в згині ліктя. Ртутний стовпчик охолоджуючись після нагріву самостійно опуститись не може. Для повернення стовпчика в початкове положення, термометр просто струшуємо.
В працюючому інкубаторі таким термомером можна підрегульовувати температуру не раніше третьої доби. Для інкубатора, добрий терморегулятор з ПІД. Без ПІД, терморегулятор для інкубації не підходить.
Яйця нагріваються набагато повільніше, чим навколишнє повітря.
В інкубаторі яйце прогрівається з середини, а не ззовні. Яйця до 3 діб повністю прогріті, покази термометра стають достовірні. Після провітрювання інкубатора (охолодження) медичний термомер можна ставити не раніше однієї години.
Таким термометром безрезультатно користуватись в інкубаторі де викорисстовуються тени. Тени гріють тільки повітря, котре відзразу піднімається вверх. В лампових інкубаторах з прогрівом, як правило все нормально. Повітря в лампових прогрівається рівномірно за рахунок природною циркуляцією. Лампочки прогрівають повітря і яйця.
Коли в інкубаторі 4 лампочки з'єднані послідовно, тоді медичний термометр завищувати показів не буде. Буде надто довгий прогрів інкубатора,- близько 17,5 хв. Лампочки для гарантії підключити з послідовного на паралельно – послідовне. Як обігрівачі кращі матові лампочки, – від таких лампочок йде тепло. Яскраве світло потрібне тільки для зчитування температури. Світло-пропускна здатність інкубатора незначна, термометр лежить на яйцях, тому величина температури погано зчитується. Покращує зчитуваня температури встановлення білих світлодіодів в середину інкубатора.
Спиртові термометри недостатньо точні, ті що випускає "Стекло прибор"дуже точні, їх тестувати нема потреби. Дивитись, щоб нижній резервуар з залитою рідиною був максимально відкритий.
Для встановлення точності показів термометра, визначаємо власну температуру одночасно інкубаторним і медичним термометром.Запам'ятайте величину різниці в показах термометрів. Закрипіть скотчем чи лейкопластирем до стержня діаметром з вентиляційний отвір інкубатора медичний термометр і опустіть в інкубатор на рівень розташування яєць. Він покаже максимальну температуру. Враховуйте знайдену різницю при замірах в інкубаторі. При витягуванні ж з інкубатора спиртового термометра, температура зміниться.
Інколи використорують безконтактний інфрачервоний термометр – лазерний тепловізор пірометр.
В інкубаторах з стандартним і автономним ел.постачанням, на кожну напругу є два окремі регулятори температур. Спостерігається температурний перепад при зміні ел. постачання з 220В на автономне. Кожен з регуляторів незалежно від іншого потребує окремого самостійного налаштування. Тому регулятор на 12В слід підлаштувати попередньо до початку інкубації, і трохи відрегулювати під час самої інкубації.
Час виходу інкубатора на робочий режим становить 4 -5 годин. Поскільки на верхній поверхні яйця температура нижча температури біля датчика то добиваємось на датчику температури трохи вищої необхідної. Коли необхідна 37,7 виставляємо датчик на 37,9 - 38, тоді на верхній частині яйця отримаємо якраз 37,7 градусів. Температура яєць в 36,5 - 37,2 градуси, особливо для нас не відчутна.
Для перевірки точності температури міряємо на рівні самого датчика терморегулятора, який знаходиться дещо вище поверхні яйця.
При зміні положення терморегулятора, не поспішати з підрегулюванням температури. Слід вичекати 2 – 3 год, а регулятор зафіксувати і не рухати. Не потрібно його крутити туди сюди лишній раз. Після охолодження яєць і закривання кришки інкубатор намагається температуру нагнітати. На 1 – 2 хв вона звичайно стає вище необхідної. З цієї причини користуватись медичним термометром можна через кілька хвилин, після закриття інкубатора.
В інкубаторах з кількома лотками , тому числі і в ТГБ інкубаторі, кожний день, лотки слід міняти містями для вирівнювання температур інкубації серед всіх яєць.
В початковаму періоді ікубації йде поглинання тепла і температура дещо знижується. За два дні до виводу по периметру інкубатора ставиться картона смуга висотою 75 – 80 мм, що повністю виключає можливе забруднення внутрішніх поверхонь інкубатора.
Вентилювання інкубатора.
Дно інкубатора повино мати люфт з столиком до 2 – 3 см для вентиляції. Його ставлять на рівній поверхні для перерозподілення температури, холод йде вниз в найнижчу точку. В нормі повинна відбуватись 4 – 6 разова зміна повітря за годину. При відсутності вентиляції, яйця переставляють місцями під час повороту.
Прокльов з гострого кінця яйця ознака поганої вентиляції. Ознака доброї вентиляції відсутність роси(запотівання ) при повній водній поверхні піддона в інкубаторі
Для рівномірності розподілу температури по всій площі інкубатора слід ставити вентилятор. Звичайно вентилятор ставлять біля нагрівачів інкубатора. Вентилятор повинен швидко і ефективно розмішувати повітря, а не не направляти потік повітря на яйця. Сильний притік повітря дуже погано впливає на процент вилуплення, висушує яйця. Регулюючий блок живлення. Коли до нього під'єднаний вентилятор сприяє, щоб вентилятор не дув, а змішував повітря.
Вивідний лоток. В інкубаторах з непередбаченою вивідною камерою, ікубовані яйця можна переносити в вивідний лоток не в вивідному періоді, а відразу після змикання алантоїса яйця.
Обслуговування інкуботора.
Інкубатор після кожного виводу, прибирають господарським милом з хлорним вапном хоч би чистою водою все промити.
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Re: Інкубатори

Сообщение Марина » 02 июл 2013, 16:43

А у кого самодельный ? Знаю , делают из пенопластовых ящиков , из под рыбы ..... Очень хочу посмотреть такой ....
Или проще купить готовый ?
Живу бедно … Сыр с плесенью , вино старое , машина без крыши , телефон без кнопок …..


Заходите в гости Тишковское подворье ...

Изображение
Аватар пользователя
Марина
козовод :)
козовод :)
 
Сообщений: 7877
Зарегистрирован: 02 июн 2013, 12:47
Вид фермерской деятельности: Козоводство , птицеводство и многое другое
Имя: Марина
Место проживания: Харьков
Пункты репутации: 3524
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Re: Інкубатори

Сообщение Сергей Крым » 11 авг 2013, 08:43

Марина писал(а):А у кого самодельный ? Знаю , делают из пенопластовых ящиков , из под рыбы ..... Очень хочу посмотреть такой ....
Или проще купить готовый ?

Я делал самодельный, но потом его подарил.
Заводской меньше места занимает.
Сергей Крым
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 130
Зарегистрирован: 09 июн 2013, 09:58
.: Skype: mir_aromatov
Вид фермерской деятельности: Перепела, изготовление и продажа терморегуляторов к инкубаторам
Имя: Сергей
Место проживания: Феодосия
Пункты репутации: 300
ДоверенныйДоверенный

Re: Інкубатори

Сообщение gala-analitik » 11 авг 2013, 10:37

Сергей, расскажите как сделать самим инк, пжста.
Есть в наличии корпус от большого холодильника, терморегулятор РТ-2/ПО01, 4 лампочки на 60 вт с маленькими цоколями и патроны к ним. Планируются еще 2 вентилятора от компа.
Интересует более всего крепеж лотков, поворотный механизм, советуют брать от шуруповерта, а как вы решали этот вопрос?
Люблюсадочек
gala-analitik
Козовод Украины
Козовод Украины
 
Сообщений: 2737
Зарегистрирован: 10 июн 2013, 07:13
Вид фермерской деятельности: сад, козы, свинки, птица
Имя: Галина
Место проживания: Харьков
Пункты репутации: 2145
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Re: Інкубатори

Сообщение Сергей Крым » 11 авг 2013, 11:02

gala-analitik писал(а):Сергей, расскажите как сделать самим инк, пжста.
Есть в наличии корпус от большого холодильника, терморегулятор РТ-2/ПО01, 4 лампочки на 60 вт с маленькими цоколями и патроны к ним. Планируются еще 2 вентилятора от компа.
Интересует более всего крепеж лотков, поворотный механизм, советуют брать от шуруповерта, а как вы решали этот вопрос?

Вверху корпуса делаете отсек для нагревателей (лампы или нихромовая спираль). Вентиляторы должны продувать воздух. забирая его сверху и выдувая вниз корпуса (через воздуховод).
Поворотный механизм, можно и от шуруповёрта, можно и актуатор от спутниковой тарелки поставить.
Я вывожу перепелов, поэтому мне поворот яиц не нужен.
делал я не большой, по типу МИ-30.
Терморегулятор собственной разработки и изготовления.
Для себя пришёл к выводу, что самые лучшие это МИ-30 (Криворожские) или Квочка плюс свой терморегулятор.
И маленькие (можно сложить и убрать под кровать) и вывод у меня в них 100%.
И красивые. Другого мне и не нужно :)
Сергей Крым
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 130
Зарегистрирован: 09 июн 2013, 09:58
.: Skype: mir_aromatov
Вид фермерской деятельности: Перепела, изготовление и продажа терморегуляторов к инкубаторам
Имя: Сергей
Место проживания: Феодосия
Пункты репутации: 300
ДоверенныйДоверенный

Re: Інкубатори

Сообщение Марина » 11 авг 2013, 11:04

Сереж , а можно фото ?
Живу бедно … Сыр с плесенью , вино старое , машина без крыши , телефон без кнопок …..


Заходите в гости Тишковское подворье ...

Изображение
Аватар пользователя
Марина
козовод :)
козовод :)
 
Сообщений: 7877
Зарегистрирован: 02 июн 2013, 12:47
Вид фермерской деятельности: Козоводство , птицеводство и многое другое
Имя: Марина
Место проживания: Харьков
Пункты репутации: 3524
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Re: Інкубатори

Сообщение Сергей Крым » 11 авг 2013, 11:07

Марина писал(а):Сереж , а можно фото ?

Фото самодельного, или моего заводского?
Если моего, то вот я снял видео про свой инкубатор:
Сергей Крым
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 130
Зарегистрирован: 09 июн 2013, 09:58
.: Skype: mir_aromatov
Вид фермерской деятельности: Перепела, изготовление и продажа терморегуляторов к инкубаторам
Имя: Сергей
Место проживания: Феодосия
Пункты репутации: 300
ДоверенныйДоверенный

Re: Інкубатори

Сообщение Сергей Крым » 11 авг 2013, 11:14

Самодельный выглядел так:
Изображение

Изображение
Сергей Крым
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 130
Зарегистрирован: 09 июн 2013, 09:58
.: Skype: mir_aromatov
Вид фермерской деятельности: Перепела, изготовление и продажа терморегуляторов к инкубаторам
Имя: Сергей
Место проживания: Феодосия
Пункты репутации: 300
ДоверенныйДоверенный

Re: Інкубатори

Сообщение leonid » 11 авг 2013, 16:06

Терморегулятор, найнеобхідніша річ в інкубаторі. Коли терморегулятор виходить з ладу, може пропасти вся партія закладених на інкубацію яєць. Я користуюсь інкубатором МИ-30 і терморегулятором Сергія -Крим нарікань справді нема. Терморегулятор просто відмінний. Сергій, ще раз дякую. :good:
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Re: Інкубатори

Сообщение Марина » 11 авг 2013, 16:49

Спасибо , Леонид Алексеевич ! А его ( терморегулятор ) можно отдельно купить ? У Сергея ?
Спасибо Сергей ! Вот читаю и не могу решить - покупной инкубатор или самодельный .... ?
Живу бедно … Сыр с плесенью , вино старое , машина без крыши , телефон без кнопок …..


Заходите в гости Тишковское подворье ...

Изображение
Аватар пользователя
Марина
козовод :)
козовод :)
 
Сообщений: 7877
Зарегистрирован: 02 июн 2013, 12:47
Вид фермерской деятельности: Козоводство , птицеводство и многое другое
Имя: Марина
Место проживания: Харьков
Пункты репутации: 3524
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

След.

Вернуться в Всё об инкубации

cron