Овоскопія

Овоскопія

Сообщение leonid » 19 июн 2013, 11:29

Овоскопія.
Овоскопія –просвічування, в затемненому приміщені, світловим потоком ел.лампи, чи іншого світловипромінюючого пристрою вмісту яйця.
Проводимо овоскопію з 1\3 терміну інкубації.
Дехто яйця на світло не продивляється. Яйце прикладає до ока. Яйце з завмерлим зародком має нижчу температуру. Живе яйце в тупому кінці холодніше, в гострому кінці воно значно тепліше.
Для гусячих яєць діаметр отвору овоскопу для проходження світла 2 – 3 см.
Яйце ставимо вертикально тупим кінцем дупкою (місцем з повітряною камерою) на овоскоп. Охоплюємо його зверху всіма зімкненими пальцями долоні. Між вказівним і великим пальцями залишаємо вільним просвіт, просвіт максимально обмежуємо, щоб попередити попадання струменя світла з яйця в око і уникнути засліплення. В темноті звернена до овоскопа відкрита частина яйця відіграє роль лампочки. Світимо через основу повітряної камери. Дивимось зі сторони верхнього, зверненого до спостерігача гострого боку яйця повертаючи під різними краще 45 градусів кутами.
Вмикаємо овоскоп. Світло овоскопа знизу проходить через утворений просвіт між пальцями попадає крізь яйце в повітряну камеру яйця і відбивається від нижньої його стінки, освітлює весь вміст попадає в око перевіряючого. Чим більше світла попадає в яйце через його відкриту частину і менше в око перевіряючого, тим результат овоскопії вищий.
В великих яйцях шкаралупа більш темна чи товстіша, тому їх вміст м.б. гірше видимий.
Для овоскопії яєць з темною, кольоровою, щільною, твердою шкаралупою, отвір овоскопу роблять чим меншим., а лампу беруть найяскравішу. Потрібний супердіод на 30вт. Протитумана лампа просвічує добре. Лазерна вказівка просвічує все навіть в світлій кімнаті, і свіжі яйця від яєць з зародками можна відрізнити.
Допустима овоскопія при великій кількості яєць на 27 добу інкубації. Пусті яйця будуть світитись. Такі яйця відразу вибраковуємо.
Коли жовток затінений, це добре , він забезпечує харчування зародка.
Зародок дуже швидко росте на початку інкубації, і в кінці інкубації швидкість росту знижується, хоча вага ембріона різко росте.
На 2-ий день в розбитому яйці на жовтку бачимо кров'яні судини.
Кров"яні кільця появляються в перший термін інкубіції і діляться на 3 періоди. - Перший період.В перші два дні інкубації зародки загинули до початок кровотворення. В яйцях з загиблими зародками, спостерігається значна рухливість жовтка зміненого за формою,внаслідок розрідження під бластодермою.
-Другий період. 2 – 4 доба поява кров'яних кілець, від стікання в крайовий венозний синус з з суденного поля кров'ю після зупинки серця. Мертві на 3 – 4 день після зупинки серця, з крові стікаючої в крайовий венозний синус утворюють кров'яне кільце чи кров'яну смужку.
Коли яйця світяться. В розбитому яйці на жовтку видима кров'яна пляма чи невеликий ембріон, який згинув до 3 діб інкубації. Очей не видко. Може бути при дефіциті вітамінів А, Е, біотину, бору чи пантотенової кислоти.
На 3 добу починає формуватись алантоїс – ембріональна мембрана, котра зливається з хоріоном. Ембріон переміщується до шкаралупи і з'являються 2 – 3 судини
На 4 добу судини ще яскравіші.
-Третій період. 4 – 6 доба видиме мертве темне тільце присохлого до шкаралупних оболонок зародка.
На 4 – 6 день.
Від 3 – 6 діб інкубації вже з кровоносною системою на жовткоподібному мішку ембріона. Ембріон розташований на лівій стороні. Відсутні ознаки яйцевого зуба. Причина незадовільна вентиляція, збільння концентрації вуглекислого газу вище 1%. Дефіцит віамінів Е, біотину, пантотенової чи ліноленової –кислоти.
На п'ятий день яйце з зародком темне, погано просвічується. Чітко видко зміщення ембріона і судин на одну сторону яйця, на котрій зародок до 14 дня буде просвічуватись. Коли він висвічується по центру, це тінь фонарика або неоплід.
5-ий день нативно видко початок пігментації очей. Алантоїс помітний очима, він спочатку росте в напрямку повітряної камери.
6-ий день алантоїс доростає до поверхні шкаралупи і повітряної камери. В яйці поява зачатків кінцівок.
Виявлення овоскопією вже на 7 день інкубації кров'яного кільця, кров'яної лінії, риски в вигляді темного ободка - ознака загибелі, втрати зародка. Вони можуть вже на 11 добу оперізувати зародок по горизонтальній чи посздовжній вісі.
8-й день формується ротова порожнина, утворені пальці.
Мертві між 7- 17 добами. Є яйцевий зуб , нігті на пальцях. Фолікули пір'я(8) день, поява пір'я(11день). Неправильна температура, вологість, повороти, вентиляція.
8 – 9 день овоскопічно спостерігається рух зародка.
Перша овоскопія (міраж) 9-ий день.
Не надавати великого значення міражу гусяч их яєць. Можна легко помилитись, зняти здорові яйця з інкубації.
Звичайне протікання інкубації. По вертикалі яйця ембріон займає половинку яйця. Затемнена половина яйця, може трохи більше, але не все. Добре розвинена кров'яна система. Зародок не видимий, глибоко занурений в жовток. Видима лише його тінь і добре розвинені судини на всьому жовчевому мішку.
Відставання в розвитку. Зародок лежить під шкаралупою. Кров'яна система слабо розвинена, бліда.
До 10 діб можна побачити судини. Зародок спочатку видимоий в вигляді цятки з розгалудженими судинами.
На 11 день овоскопічно в запліднених яйцях видимі тяжі розташовані по всьому яйцю з темною плямою зародка в вигляді ока. На 11 добу видко бовтуни, темне ціле яйце.
Через 10 -11діб сформоване серце і 5 вен утворюють павучок. Самі судини побачити в цей час не просто. Павучок видимий з однієї сторони яйця і пульсує. При обертанні яйця трохи похитується, повільно посувається в інше місце. Враження прилипання зародка до однієї з стінок підшкаролупної оболонки. Та при повороті яйця зародок повільно посувається в інше місце. Мертвий бластодиск, при похитуванні яйця достатньо швидко переміщується в такт похитуванню, забираємо темні яйця бовтуни. Світлі яйця не спішіть викидати. Перевірити їх варто ще раз за 3 – 4 дні. Бувають помилки.
На 10 – 12 день яйце нічим не пахнуть. Бачимо «пляму», вона дихає і похитується, серце стукотить. По мірі росту зародок повинен виповнити порожнину яйця, тінь його стає все більшою.
На 10 день в розбитому яйці бачимо зрощення пальців крил, поява ніздрів на дзьобі.
11-ий день нативно видимі перші пір'яні пипки на спині.
12-ий день в яйці бачимо повністю сформований дзьоб.
Після 12 дня нічого не видко, крім розміру пуги. Він росте. По пузі і приймаємо рішення про вологу.
По вертикалі ембріон займає половинку яйце ніби приклеєне до однієї з сторін яйця. До 14 дня яйце потемніє повністю.
Друга овоскопія15-ий день(16 для важких).
Звичайне протікання інкубації. Нормально зімкнений алантоїс в
гострому кінці покривах весь вміст яйця. Алантоїс починає розвиватись в напрямку повітряної камери навколо ембріона, вздовж стінок шкаралупи, поступово охоплюючи все яйце. Світлі поля з сіткою судин в тупому та гострому кінцях ознаки повного змикання алантоїса. Тінь зародка займає до 1/4 вмісту яйця. Поки алантоїс не замкнутий, частина яйця світла з яскраво вираженою границею.
До 10 діб можна побачити судини. Зародки спочатку видимі в вигляді цятки з розгалуженням судин.
Через 10 -11 діб сформоване серце і 5 вен утворюють павучка. Самі судини побачити тоді вкрай непросто. Павучок видимий з однієї з сторін яйця пульсує. При обертанні яйця трохи похитується , повільно посувається в інше місце. Формується враження, прилипання зародка до однієї з стінок підшкаралупної оболонки. Та при повороті яйця зародок повільно посувається в інше місце. Мертвий бластодиск при похитуванні яйця достатньо швидко переміщується в такт похитуванню.
В гострому кінці м.б. світліше. Світлий простір в гострому кінці яйця по мірі росту буде заповнюватись, а в тупому кінці світлий простір – газова камера залишається. Значні просвітлення в гострому і тупому кінцях яєць ознака значної кількості навколоплідної рідини.
Через 15днів інкубації, коли яйце непрозоре то воно точно запліднене. Гострий кінець світиться світліше, так як переріз яйця в цьому місці значно менший. Темні яйця слід понюхати з тупого кінця. Стухлі яйця, бовтуни смердять. При слабкому розвитку судини видимі не на всій боковій поверхні яйця, часто не досягають гострого кінця, алантоїс повністю не зімкнений - бачимо відносно чітку його границю розвитку алантоїса, звичайно звивистої, неправильної форми, котра охоплює яйце кільцем. Коли цього нема, розвиток нормальний, і гострий кінець світиться яскравіше, так як має менший в порівняні з тупим діаметр. В завмерлих яйцях зародок суцільна темна пляма без кров'яних судин.
На 15-ий день в розбитому яйці бачимо повне змикання алантоїса в
гострому кінці яйця. Перший пух на спині.
18-ий день в яйці видко - весь ембріон покритий пухом.
Поява мертвих після 18 день інкубації. Причини аналогічні.
23-ий день нативно в яйці. Очі повністю прикриті повіками, повне
використання білка.
На 25 день овоскопічно, світлих порожнин з білка яєць вже не видимі.
27 день в розбитій шкаралупі бачимо - очі відкриті. Жовток
втягнений в черевну порожнину.
28-29 день. Прокльов шкаралупи.
Третя овоскопія27-29 день(30 для важких).
Звичайне протікання інкубації. Добрі яйця темні. Гострий кінець яйця темний – ознака повного використання білка. Повітряна камера збільшується. Займає 1\5 – 1\3 об’єму яйця не менше, щоб голова гусятка при накльові вмістилась. Границя повітряної камери звивиста і рухома не коли рухати яйцем, а за рахунок підшкаралупної оболонки, коли яйце нерухоме – відбиток вип'ячування шиї в повітряну камеру. В кінцях яєць видимі судини.
Стає добре видима товщина шкаралупи і що є в середині яйця. Відповідно можна коригувати, як вологість так і температуру.
Загибеь пташаті, мертві яйця з завмерлими зародками, бовтуни
Специфічні проблеми.
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Re: Овоскопія

Сообщение Михалыч » 10 мар 2014, 10:58

Обещал Ксении показать в действии овоскоп/фонарик с насадками/резинками...

...общий вид...
У вас нет доступа для просмотра вложений в этом сообщении.
Аватар пользователя
Михалыч
 

Re: Овоскопія

Сообщение Михалыч » 10 мар 2014, 11:02

...сегодня овоскопировал яйца из России и заодно решил показать на практике как выглядит яйцо на 7 сутки...

...неоплод...
У вас нет доступа для просмотра вложений в этом сообщении.
Аватар пользователя
Михалыч
 

Re: Овоскопія

Сообщение Михалыч » 10 мар 2014, 11:04

...неоплод...+ яйцо так называемое "мраморное" - это говорит о недостатке витаминов и кальция в организме курицы...
У вас нет доступа для просмотра вложений в этом сообщении.
Аватар пользователя
Михалыч
 

Re: Овоскопія

Сообщение Михалыч » 10 мар 2014, 11:05

..."красное кольцо"...
У вас нет доступа для просмотра вложений в этом сообщении.
Аватар пользователя
Михалыч
 

Re: Овоскопія

Сообщение Михалыч » 10 мар 2014, 11:07

...нормальное развитие эмбриона/зародыша...
У вас нет доступа для просмотра вложений в этом сообщении.
Аватар пользователя
Михалыч
 

Re: Овоскопія

Сообщение Михалыч » 10 мар 2014, 11:13

...а за это яйцо мне жена проспорила пиво...яйцо крупное Ливенских весом 86 г и жена говорила, что 2-хжелтковое...я положил его с краю в угол инкубатора, потому что честно говоря тоже было сомнение...по фото видно для чего надо поворачивать по оси яйца и менять местами...крупному яйцу в углу инкубатора не хватает тепла для полноценного развития и зародыш развивалсякак бы с одной стороны более быстро...сегодня исправил ситуацию и переложил яйцо поближе к центру - теперь думаю всё будет хорошо...
У вас нет доступа для просмотра вложений в этом сообщении.
Аватар пользователя
Михалыч
 

Re: Овоскопія

Сообщение leonid » 10 мар 2014, 11:44

Міхалич, цікаві і повчальні фото, дякую. Чекаємо нових. На останньому фото враження, що жовток приклеївся до підшкаралупних оболонок. Цікавим буде фініш цього яйця. -privet-
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Re: Овоскопія

Сообщение leonid » 10 мар 2014, 11:46

Мармуровість є практично в всіх яйцях моїх курей. Якихось прикростей з курми ми не бачимо. Мабуть все ще якось компенсується в організмі курей.
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Re: Овоскопія

Сообщение Михалыч » 10 мар 2014, 15:06

leonid писал(а):На останньому фото враження, що жовток приклеївся до підшкаралупних оболонок. Цікавим буде фініш цього яйця. -privet-


Добрый день, Леонид Алексеевич!
Зародыш пока жив и вроде бы нормальный, просто одной стороной был прижат непосредственно к пенопласту/корпусу инкубатора - поэтому и такое развитие...на 18 день во время второго овоскопирования будет видно...постараюсь не забыть и выложить фото... :drinks:
Аватар пользователя
Михалыч
 

След.

Вернуться в Всё об инкубации

cron