leonid » 18 июн 2013, 21:39
Гусята.
Гусята народжені сірими з рожевими дзьобами будуть білими гусьми. Коли сірі з чорними чи напів чорними на половину рожевими дзьобами перетворяться в сірих або плямистих гусей.
Гуси птахи нервові, достатньо лякливі. Коли йде табун і котрась з гусей впаде, то вже з ляку не підноситься. Інші гуси йдуть по тих, що впали поки не затопчуть, і не можуть на це звертати ніякої уваги.
Лякливість гусят проявляється днів через 10 після появи на світ. Тому гусят з інкубатора всетаки краще придбати однодобових. Вони себе ведуть спокійно, не затопчуть одне одного
Гуси в березні – це м’ясо в серпні.
В кінці березня починає все зеленіти і ось є пожива для гусят.
Гусята в великих родичів бувають і малі.
Молодняк від гусей другого і старшого віку продуктивності має більшу життєздатність
Гусята, що тільки вилупились в перший день голови не тримають. Деякі навіть в власній шиї можуть плутатись. Це нормально. Вони ж дві доби і вдень і вночі старались пробивали шкаралупу. Тепер просто відпочивають. Погано, коли через кілька днів після виводу це залишається.
Гусята п.б. рухливі з блискучим пухом, з загоєним пупковим кільцем.
На час вилуплення в вивідний лоток застелаємо папір чи тканину з негладкою поверхнею. Пташатам легше ходити і не брудниться лоток.
Після виводу гусят в інкубаторі можна тримати до 14 год.
Гусят з під квочки вибирають після підсихання в пачку чи корзину застелені чистою соломою, сіном чи м’якою шматою, щоб не травмувати пуповину, одночасно забираємо і шкаралупу. Забирати і підсипати пташат під каочку слід в темноті, щоб вона їх не бачила, тоді прийме всіх. По частинах не можна підкладати. Перших прийме за свої, інших преб'є. Сильно агресивних квочок перед підкладанням пташат можна заспокоїти, вливши в дзьоб кілька десят грам горілки. Підкладені пташата повинні бути не старші 3діб – старшим важко звикнути до матері, а так взагалі розбіжаться. Гусака до гуски з гусятками можна підпускати на третій день.
Хижаки.
Ворона може і ціле яйце вкрасти.
29.Оберігати гусят від сороки слід до 10 днів, а щурі можуть і двотижневих взяти.
Брудер
Сітка – рухомий піддон, щоб було провітрювання і випари не йшли в паку.
Замість сітки можна використати лінолеум. Закріпити його боковини двома дерев'яними брусками. Лінолеум легко вийняти, згорнути і викинути послід
Підстилку гусятам зміюють кожні 2 – 3 дні.
Коли гусят в інкубаторі взяли пізніше 24 год після виводу, і вони в дорозі переохолодились то температуру слід підняти в брудері вище необхідної на 3 градуси, щоб попередити відхід молодняка.
Гусят тримають при температурі 37 градусів поки не обсохнуть,в перший день 32 градуси. І через день знижують на один градус протягом 10 днів, потім через кожен третій день знижують на два градуси доводячи до 15 – 20 градусів, за іншими джерелами до 26-28градусів. Температура в приміщені повинна бути не нижче 18 градусів інакше вони можуть простудитись. При нижчих температурах ріст уповільнюється, стають малорухливі, погано стоять на ногах, мають знижену вагу, спостерігається підвищена смертність. Слабких тримати при більш високій температурі.
Гусят забраних з під гуски в брудері можна потримати 3 доби, щоб навчились їсти. Гусці виносити одне чи двоє найбільших гусят.
Гусята місячного віку не повинні сидіти щільніше ніж 10шт на 1м квадратний.
Лампи для брудера.
В брудері повинні бути місця темніші з напів тінню і світліші. Пташата самі підкажуть де їм краще.
Використовують червоні інфрачервоні лампи. Вони створюють багато тепла і дають мало світла. ІКЗК – 220 економить 50% ел.енергії в порівняні з звичайними. ІК- лампи інфрачервоні з дзеркальною поверхнею спрямовують тепловий потік вниз . Потік набагато сильніший по відношеню з звичайними лампами розжарення.
Лампи ІКЗК без ультрафіолетового спектру. Лампа інфрачервона з дзеркальноою колбою, пофарбована в червоний колір.
8.Бажано, щоб лампа регульовалась по висоті.
Лампи повинні створювати світлову пляму на 3\4 площі брудера. Перед застосуванням лампи зберігати в темному місці, щоб не горіли.
– Застосовувати лампи до 40вт, – 50вт створюють в пачці температуру 40 градусів. Вітчизняні інфрачервоні лампи краще використовувати з Димером- регулятор потужності. Вони запобігають передчасному зношеню лампи. Лампи не згоряють.
9.Інфрачервона лампа з голубим напиленням значно холодніша червоної, гріє менше, багато дешевша. Призначена для нічного обігріву.
Лампи підвішують на висоті до 70см, що утворює круг з різними тепловими зонами.
- в інкубаторі обов'язково мусить бути передбачена зона де не попадає вузько направлене інфрачервоне випромінення. Краще використовувати зелені лампи, вони не агресивні.
В тритижневому віці підігрівання вже не потрібне. З 22 дня приміщення для гусят підігрівати тільки в випадку різкого зниження температури.
Для приймання квочкою інкубованих добових гусят за 3-4 дні до їх виводу під квочку ставлять муляжні яйця. Потім інкубовані гусята підкладають під квочку.
Коли котрась гуска вперто не бажає відходити від гусят, котрі не мають квочки, і при намаганні її відігнати вона шипить і кидається на вас то це і буде квочка цим гусятам.
При вирощуванні без водойми інші квочки, не водоплаваючі, можуть водити гусят до 3-4 тижневого віку.
Криломітки ставлять гусяткам і тримають все життя. Вони заростають і в 9 тижнів ставлять ножні кільця на праву гускам, гусаків кільцюють за ліву ногу.
Кільця одягають, щоб № був перевернений – зручніше читати №, коли птицю беруть в руки.-
Пробивають перетинки пальщів дироколом після чого дезенфікують рану, щоб не гноїлась.
На лапки одягають ярмо з ел.проводів, підрізають ярма так, щоб вільно крутились, гусочкам на праву, гусачкам на ліву лапку.
Гусяток з невиясненою статтю не мітять..