Содержание гусей (гусят)

Кормление гусей, содержание гусей, выведение гусят, инкубация и другие примудрости

Содержание гусей (гусят)

Сообщение Вадик 2013 » 08 июн 2013, 19:03

Содержание гусей (гусят). Содержать гусей совсем не сложно, видь эта птица не прихотливая и очень умная, любит когда с ней разговаривают, и отвечает в ответ громким гоготанием. Гусыни очень заботливые матери, а гусаки отцы, они охраняют своих любимых гусочек когда они высиживают гусят, а после появление на свет детенышей становятся очень бдительными и осторожными. Взрослую птицу содержат в не высоких вольерах (1 – 1,5 м в высоту) и если есть возможность когда появляется трава, выпускают на травку и на водоем. Видь, гуси очень любят щипать травку и купаться в пруду. Гуси не сильно бояться морозов, но и без домика в морозную погоду ни куда. Домик можно делать не высоким (1м), там обязательно не должно быть сквозняков и сырости. Размеры домика для 15 гусей - 2,5x2,5 м.
Гнезда делают, чтобы гусыни привыкли нести яйца в отведенном месте, в помещении устанавливают гнезда (на полу вдоль стены) не позднее, чем за месяц до начала яйцекладки, из расчета одно гнездо на 2-3 гусыни. А когда гусыни проявляют желания высиживать, каждой делают свое гнездо (обычно все сразу не садятся, одна, две сели высидели и сели новые). Но сейчас появились породы гусей которые несут яиц больше, но инстинкт насиживания у них слабый.
Содержание гусят. В первые 7 дней жизни гусят организуют температуру 30 – 32 С, во вторую 25 – 28 С, в третью 20 – 25 С, после месяца гусята способны находить без дополнительного обогрева. Гусята не переносят сырость и сквозняки, по этому помещение в которых их растят, и подстилка должна быть всегда сухой и чистой. Подстилку нужно менять по мере ее загрязнение.
Скромный Царь

"Делай то, что хочешь. Делай то, что считаешь правильным. Тебя все равно будут осуждать до конца жизни"
Аватар пользователя
Вадик 2013
Почётный фермер
Почётный фермер
 
Сообщений: 9733
Зарегистрирован: 05 июн 2013, 21:07
Откуда: Украина, Днепропетровск
Вид фермерской деятельности: Козоводство, птицеводство, свиноводство, кролиководство, КРС...
Имя: Вадим
Место проживания: Днепропетровск
Пункты репутации: 2587
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Re: Содержание гусей (гусят)

Сообщение leonid » 18 июн 2013, 21:39

Гусята.
Гусята народжені сірими з рожевими дзьобами будуть білими гусьми. Коли сірі з чорними чи напів чорними на половину рожевими дзьобами перетворяться в сірих або плямистих гусей.
Гуси птахи нервові, достатньо лякливі. Коли йде табун і котрась з гусей впаде, то вже з ляку не підноситься. Інші гуси йдуть по тих, що впали поки не затопчуть, і не можуть на це звертати ніякої уваги.
Лякливість гусят проявляється днів через 10 після появи на світ. Тому гусят з інкубатора всетаки краще придбати однодобових. Вони себе ведуть спокійно, не затопчуть одне одного
Гуси в березні – це м’ясо в серпні.
В кінці березня починає все зеленіти і ось є пожива для гусят.
Гусята в великих родичів бувають і малі.
Молодняк від гусей другого і старшого віку продуктивності має більшу життєздатність
Гусята, що тільки вилупились в перший день голови не тримають. Деякі навіть в власній шиї можуть плутатись. Це нормально. Вони ж дві доби і вдень і вночі старались пробивали шкаралупу. Тепер просто відпочивають. Погано, коли через кілька днів після виводу це залишається.
Гусята п.б. рухливі з блискучим пухом, з загоєним пупковим кільцем.
На час вилуплення в вивідний лоток застелаємо папір чи тканину з негладкою поверхнею. Пташатам легше ходити і не брудниться лоток.
Після виводу гусят в інкубаторі можна тримати до 14 год.
Гусят з під квочки вибирають після підсихання в пачку чи корзину застелені чистою соломою, сіном чи м’якою шматою, щоб не травмувати пуповину, одночасно забираємо і шкаралупу. Забирати і підсипати пташат під каочку слід в темноті, щоб вона їх не бачила, тоді прийме всіх. По частинах не можна підкладати. Перших прийме за свої, інших преб'є. Сильно агресивних квочок перед підкладанням пташат можна заспокоїти, вливши в дзьоб кілька десят грам горілки. Підкладені пташата повинні бути не старші 3діб – старшим важко звикнути до матері, а так взагалі розбіжаться. Гусака до гуски з гусятками можна підпускати на третій день.
Хижаки.
Ворона може і ціле яйце вкрасти.
29.Оберігати гусят від сороки слід до 10 днів, а щурі можуть і двотижневих взяти.
Брудер
Сітка – рухомий піддон, щоб було провітрювання і випари не йшли в паку.
Замість сітки можна використати лінолеум. Закріпити його боковини двома дерев'яними брусками. Лінолеум легко вийняти, згорнути і викинути послід
Підстилку гусятам зміюють кожні 2 – 3 дні.
Коли гусят в інкубаторі взяли пізніше 24 год після виводу, і вони в дорозі переохолодились то температуру слід підняти в брудері вище необхідної на 3 градуси, щоб попередити відхід молодняка.
Гусят тримають при температурі 37 градусів поки не обсохнуть,в перший день 32 градуси. І через день знижують на один градус протягом 10 днів, потім через кожен третій день знижують на два градуси доводячи до 15 – 20 градусів, за іншими джерелами до 26-28градусів. Температура в приміщені повинна бути не нижче 18 градусів інакше вони можуть простудитись. При нижчих температурах ріст уповільнюється, стають малорухливі, погано стоять на ногах, мають знижену вагу, спостерігається підвищена смертність. Слабких тримати при більш високій температурі.
Гусят забраних з під гуски в брудері можна потримати 3 доби, щоб навчились їсти. Гусці виносити одне чи двоє найбільших гусят.
Гусята місячного віку не повинні сидіти щільніше ніж 10шт на 1м квадратний.

Лампи для брудера.
В брудері повинні бути місця темніші з напів тінню і світліші. Пташата самі підкажуть де їм краще.
Використовують червоні інфрачервоні лампи. Вони створюють багато тепла і дають мало світла. ІКЗК – 220 економить 50% ел.енергії в порівняні з звичайними. ІК- лампи інфрачервоні з дзеркальною поверхнею спрямовують тепловий потік вниз . Потік набагато сильніший по відношеню з звичайними лампами розжарення.
Лампи ІКЗК без ультрафіолетового спектру. Лампа інфрачервона з дзеркальноою колбою, пофарбована в червоний колір.
8.Бажано, щоб лампа регульовалась по висоті.
Лампи повинні створювати світлову пляму на 3\4 площі брудера. Перед застосуванням лампи зберігати в темному місці, щоб не горіли.
– Застосовувати лампи до 40вт, – 50вт створюють в пачці температуру 40 градусів. Вітчизняні інфрачервоні лампи краще використовувати з Димером- регулятор потужності. Вони запобігають передчасному зношеню лампи. Лампи не згоряють.
9.Інфрачервона лампа з голубим напиленням значно холодніша червоної, гріє менше, багато дешевша. Призначена для нічного обігріву.
Лампи підвішують на висоті до 70см, що утворює круг з різними тепловими зонами.
- в інкубаторі обов'язково мусить бути передбачена зона де не попадає вузько направлене інфрачервоне випромінення. Краще використовувати зелені лампи, вони не агресивні.
В тритижневому віці підігрівання вже не потрібне. З 22 дня приміщення для гусят підігрівати тільки в випадку різкого зниження температури.
Для приймання квочкою інкубованих добових гусят за 3-4 дні до їх виводу під квочку ставлять муляжні яйця. Потім інкубовані гусята підкладають під квочку.
Коли котрась гуска вперто не бажає відходити від гусят, котрі не мають квочки, і при намаганні її відігнати вона шипить і кидається на вас то це і буде квочка цим гусятам.
При вирощуванні без водойми інші квочки, не водоплаваючі, можуть водити гусят до 3-4 тижневого віку.
Криломітки ставлять гусяткам і тримають все життя. Вони заростають і в 9 тижнів ставлять ножні кільця на праву гускам, гусаків кільцюють за ліву ногу.
Кільця одягають, щоб № був перевернений – зручніше читати №, коли птицю беруть в руки.-
Пробивають перетинки пальщів дироколом після чого дезенфікують рану, щоб не гноїлась.
На лапки одягають ярмо з ел.проводів, підрізають ярма так, щоб вільно крутились, гусочкам на праву, гусачкам на ліву лапку.
Гусяток з невиясненою статтю не мітять..
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Вигул гусят

Сообщение leonid » 24 июн 2013, 12:08

Вигул гусят.
При подовженому світловому дні, гусята з’їдають більше, швидше ростуть. В перші 10 днів життя терморегуляція в гусят розвинена не достатньо. Виведені в інкубаторі потребують більшої кількості тепла на висоті 5 – 8 см від підлоги, і на віддалі 30 см від джерела тепла. В обігрітому приміщені гусят утримують 15- 30 днів, в залежності від сезону. З 15 денного до 30 денного віку, тривалість дня зменшуємо до 12 – 14 год, а потім на ніч світло взагалі вимикаємо. Особливо інтенсивно ростуть гусята в перший місяць життя.
Гусятам страшний не холод, вони бояться протягів. В вогкому і темному приміщенні гусята чахнуть, погано ростуть.
Сіно і тирсу до десяти денного віку, краще не підстеляти. Пташата їх їдять. Забивають воло. Шлунок не здатний працювати.
При дуже тісній посадці і пачці в період реалізації гусят,однодобові гусята можуть витримувати до 3 діб. Коли гусята притискаються до квочки, вони мерзнуть, їх необхідно відправити до дому в тепло.
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Транспортування гусят

Сообщение leonid » 24 июн 2013, 12:27

Транспортування пташат. При транспортуванні пташат в високій пачці, частина з них притискуєсться до підлоги, а частина забирається зверху на перших. Пташата душаться. Транспорт приходиться зупиняти, і присілих пташат розрухувати. При підвищенні вологості всередині паки з пташатами, потрібно паку провітрити на протязі кількох хвилин, так щоб пташат не просквозити.
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Re: Вигул гусят

Сообщение leonid » 24 июн 2013, 12:31

Молодняк швидше набирає вагу, якщо має мало місця, в порівняні з вільним вигулом.
3.Вигулювати з перших днів життя, як тільки окріпнуть. На прогулянку без квочки виводять з 5 – 7 дня в теплу, сонячну, безвітряну погоду спочатку на 20-30 хв, поступово збільшуючи цей термін. Гусята придбані в інкубаторі після 24 год після виводу в дорозі переохолодились, температуру в брудері підвищують на 3 градуси вище звичайної.
Тижневих гусят, коли нема ранкових заморозків, всі виводки можна залишати в пташнику.
В перші тижні не вільно випускати в вітряну і дощову погоду. В перші 10 днів в гусят слабка терморегуляція. Різкий перепад температур на дворі і вдома може викликати синусит в гусят.
В приміщенні гусят тримають 15 – 30 діб. 2 тижневі можуть бути цілий день на вигулі. Виведені з квочкою на 3 день відразу в темлі сонячні дні випускають в двір на тривалий час. Коли гусята енергійні, рухливі, добре поїдають харч, відпочивають невеликими групами по 3-5 голів, не скупчуються, то температура для гусят нормальна. При підвищеній температурі в повітрі гусятка в'ялі, крильця опущені, на харч погано реагують, багато п'ють, дихання почащене. На холоді скупчуються, не їдять, гинуть в великій кількості. Гусята слабкіших, щоб не впали намагаються дзьобиками підтримати.
З трьох тижнів можна тримати в неопалюваному приміщені. З цього часу привчаємо до купання по 10 -15 хв.
Період вбирання в пір'я дуже важливий. Потрібна свіжа трава, щоб наситити вітамінами. Чим краще в цей період годувати, тим краще вагу набирають, і добрі виростуть на плем'я.
Навіть 2міс. гусяті ворона може ще по башці надавати.
Після місяця, як температура вночі не знижується нижче плюс 10 градусів
С , то гусят залишають ночувати на подвір'ї. Коли температура нижча їх залишають в пачці на ніч, щоб було тепліше.
Літом залишаємо на дворі і тижневих, коли прохолодне літо на ніч залишаємо лампочку з обігрівачем.
-З 20 дня можна вже випускати на вигул на цілий день.
Щоб 20 – 30добові вели себе спокійно в нічний час вмикати 20 – 40 вт лампи.
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Куприкова залоза в гусят

Сообщение leonid » 24 июн 2013, 12:36

Куприкова залоза.
11.Через 3 тижні в гусят починає функціонувати куприкова залоза. Вони вже самостійно можуть змащувати свій покрив – не намакають, можуть спокійно плавати. Їх можна спокійно випускати на водойму з температурою води в ній не нижче 16 – 18 градусів. Перебування в воді, сприяє кращому відростаню пір'я, зменшує кількість випадків канібалізму.
Виведених гускою, квочка відразу змащує жиром і вони не намокають, а інкубаторним треба чекати. В дощ можуть знову гуляти як оперились.
Годівля викою та деякими і іншими рослинами негативно впливає на функцію куприкової залози. Залоза погано виділяє свій сальний вміст. Гуси стають мокрими з обвислим пером.
Двомісячні гусята починають гелготати, як дорослі. В такому віці вмикається терморегуляція тіла, гуси вже не бояться холодів.
Птицю кільцюють в 9-ти тижневому віці, гусок за праву ногу, гусаків за ліву ногу.
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Гусята - об"єднання табунів

Сообщение leonid » 24 июн 2013, 12:38

Об'єднання табунів.
Об'єднувати табуни потрібно осіню. Коли це робити пізніше, потім взагалі можуть не прийняти в табун. Особливо гусака необхідно відразу влити в табун Гусак може так взагалі ходити одинаком, ізгоєм. Гуси, як правило, встановлюють ієрархію. Вони можуть кусатись до крові, але не на смерть. Почовпляться 1-2 рази після цього все нормально, кожен знає своє місце. Ієрархію їм потрібно якось вибудувати. Слабкіших в стороні підгодовують, сильніші можуть від годівниць відганяти. Важливо в цей час зранку годувати пораніше, вечером попізніше.
Молоді табуни можна сміливо змішувати в віці 75 – 100 днів, коли вони повністю вбралися в пір'я. Молодняк окріпне, навчиться відвертатись від ударів, Навчиться відстоювати своє місце в табуні. Головне, щоб доступ до води був вільний.
Тіснява в загородці не сприяє добрим відносинам між табунами. Коли гусят не роз'єднувати, вони не витрачають сили в боротьбі за першість, вона давно встановлена. Гусята краще ростуть, швидше набирають вагу.
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Імунітет і імунізація в гусят

Сообщение leonid » 24 июн 2013, 12:47

Імунітет, імунізація.
В першу добу після виводу пташата скльовують гусячки від гуски - квочки. Засівається звична мікрофлора в шлунково-кишковому тракті.
При виводі в інкубаторі, така можливість зникає. Використовуємо інший механізм заселення мікрофлори. Інкубаціійні яйця не миємо. На яйцях залишається мікрофлора гусей. Температура збереження цієї мікрофлорі на яйцях відповідає температурі інкубації. Вилуплені гусята скльовують разом з своїми гусячками і потрібну мікрофлору. Ростуть здоровими. Гусята виведені в інкубаторі з вимитих яєць ростуть ослабленими. Вони піддаються впливу навіть незначних інфекцій, погано виводяться і ростуть, часто гинуть. Їх імунітет низький. В народі кажуть, що такі інкубаційні добре не вигріті. Вони добре вигріті, але імунітет їх ослаблений.
Породна птиця, через імбридинг має неповноцінну імунну систему.
Дорослих гусей імунізують за 20-25 днів до початку яйцекладки.
Гусят від невакцинованих гусок імунізують і 1-2 добоовому віці.
-імунітет формується через 10 днів і зберігається 3 місяці.
Гусят від вакцинованих гусок імунізують в віці 8-10 днів.
В неблагоприємних господарствах 2-3 добові імунізують перорально живою авірулентною вакциною проти сальмонельозу водоплаваючих птахів.
-через 2 доби імунізацію повторюють.
-імунітет зберігається 3- 3,5 міс.
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Re: Імунітет і імунізація в гусят

Сообщение миша » 02 мар 2014, 07:32

А никто не пробовал Катозал!??? мне посоветовал ветеринар знакомый,может есть у кого опыт приминения??
миша
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 231
Зарегистрирован: 01 мар 2014, 09:39
Вид фермерской деятельности: голубеводство,птицеводство
Имя: миша
Место проживания: ужгород
Пункты репутации: 26
новичок

Re: Вигул гусят

Сообщение olechka070 » 14 янв 2015, 13:40

Ну это уже не маленькие гусята, но с прогулки
У вас нет доступа для просмотра вложений в этом сообщении.
olechka070
Добрый фермер
Добрый фермер
 
Сообщений: 407
Зарегистрирован: 13 май 2014, 09:19
Откуда: Великодубовое Запорожской обл.
Вид фермерской деятельности: личное подсобное хозяйство
Имя: Ольга
Место проживания: Великодубовое Запоро
Пункты репутации: 280
ПроверенныйПроверенный

След.

Вернуться в Гуси