Як визначити вік гусенят

Кормление гусей, содержание гусей, выведение гусят, инкубация и другие примудрости

Як визначити вік гусенят

Сообщение Грета » 08 ноя 2017, 20:07

Іноді треба приблизно оцінити вік гусенят, щоб не лишитися в дурнях. Ознаки ці досить приблизні і залежать від умов вирощування. Якщо вони погані,
зрозуміло буде відставання. У маленьких гусенят вік визначити складніше ніж у курчат, бо оперюються пізніше. Добове гусеня, зазвичай, ще лежаче( мова про важкі породи, про легкі досвіду нема). В 3 доби гусеня вже активно їсть і його маса починає видимо збільшуватися. Вони починають "підніматися". Гусенята віком до 5-ти днів мають яйцевий зуб, таку собі нашльопку на дзьобі. У старших вона злазить.
В 21 день гусенята вкриваються густим пухом. У порід ,які мають ген освітлювач забарвлення (рейнські, італійські, легарти), пух наростає білий.
В місяць пір'я з'являється на животі, боках, " плечах". У деяких білих порід гусей воно може бути сірим (!!! Легарт, мамути).
В два місяці повністю оперені, махове пір'я перехрещується на спині.
В 70 -75 днів починається ювенільна линька. Гублять піря, стають " кошлатими" на вигляд. Після цієї линьки гусята вищезгаданих порід білішають, але деякі (самки) не повністю,у них лишаються темними крила і спина.
В 4 міс. линька закінчується, гусята мають охайний вигляд.
Якщо гусята ранні і тепла осінь, в жовтні може відбутися ще одна линька.
В півроку починаються гусячі заручини. Утворюються пари.
Навесні наступного року яйцекладка, а по її закінченні линька. Самки, які ще лишалися з темними крилами линяють і стають чисто білими, бо торішню махове випадає, а нове росте біле. Це не стосується рябих гусей у яких темні голова і плечі. Ці не біліють, до речі малими їх можна відрізнити по чорним плямам на дзьобі. В порід з геном освітлювачем дзьоб сизий.
В липні линька повна, махове і контурне пір'я, а в вересні йде друга линька дорослих, тільки контурне. Сподіваюся комусь буде корисна інформація.
Грета
Добрый фермер
Добрый фермер

Вид фермерской деятельности: Гуси, куры , индейки
Место проживания: Киев
Пункты репутации: 269
ПроверенныйПроверенный

Re: Як визначити вік гусенят

Сообщение лисичка » 08 ноя 2017, 20:27

ООООООчень полезная информация, кратко, самые основные возрастные моменты :rose:
лисичка
Добрый фермер
Добрый фермер

Вид фермерской деятельности: птицеводство цитрусовые
Место проживания: г. Николаев
Пункты репутации: 450
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Сообщение Зоріна » 08 ноя 2017, 20:31

По зміні відтінка кольора лапок і клювіка - для сірої великої чи просто сірої.
По хвостіку у своїх гусят можу визначити і стать. Побачила одну ознаку торік. Цьоріч перевіряла - поки сходиться. Але то секрет. А то як начитаються і почнуть на базарі перебирать...
Зоріна
Новый фермер
Новый фермер

Вид фермерской деятельности: підсобне господарство : кури, гусі, інше
Место проживания: Житомир
Пункты репутации: 13
новичок

Сообщение лисичка » 08 ноя 2017, 20:37

Зорина , тогда допрос в личку :rose: я первый раз буду гусенят на базаре покупать.
В мусиках суточных я понимаю , беру четко количество мальчиков и девочек .
лисичка
Добрый фермер
Добрый фермер

Вид фермерской деятельности: птицеводство цитрусовые
Место проживания: г. Николаев
Пункты репутации: 450
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Сообщение ser-vinn » 08 ноя 2017, 20:49

Гей є безліч порід, так сталося, що в цьому році рослин гусеня холмогора, то гуска в два місяці була по розмірами п'яти місячного мускусного качка.
23 сентября 2017 будет проводиться ярмарка - выставка птицы, голубей, кролей в Виннице, будем рады видеть всех.
ser-vinn
Модератор
Модератор

.: электрик
Вид фермерской деятельности: Птица для себя для дома.
Место проживания: Винница
Пункты репутации: 3209
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Сообщение Грета » 08 ноя 2017, 21:13

Розміри так, можуть мінятися залежно від порід, алефази відростання пір'я відносно стабільні. Швидше не підуть, затягнутися можуть при поганій годівлі, хворобах. Мої в 2 міс до 6 , в 4 біля 7,2-7,3 гусаки, а гергелі такі не будуть, але про розміри я не згадувала в попередньому пості. Про чистих холмогорів мовчатиму, бо є підозра, що вони по "фенофазам" відстають, більш пізньостиглі, все сказане вище приміниме до великої сірої та зазначених вище порід, таі не їх одних.
Грета
Добрый фермер
Добрый фермер

ПроверенныйПроверенный

Сообщение Грета » 08 ноя 2017, 21:17

Гусеня гергеля, як не помиляюся біля 90 гр лупиться, а мої 140, найбільші по 160. Є різниця? А НОСИ ОБЛАЗЯТЬ НА 5 день в усіх. Тому герголики будутьтижневі такі як ті добові, відповідно активність буде інша.
Грета
Добрый фермер
Добрый фермер

ПроверенныйПроверенный

Сообщение Грета » 08 ноя 2017, 21:19

лисичка писал(а):Зорина , тогда допрос в личку :rose: я первый раз буду гусенят на базаре покупать.
В мусиках суточных я понимаю , беру четко количество мальчиков и девочек .
у мускусів клоаку дивитеся, чи інакше якось?
Грета
Добрый фермер
Добрый фермер

ПроверенныйПроверенный

Сообщение Грета » 08 ноя 2017, 23:15

Зоріна писал(а):По зміні відтінка кольора лапок і клювіка - для сірої великої чи просто сірої.
По хвостіку у своїх гусят можу визначити і стать. Побачила одну ознаку торік. Цьоріч перевіряла - поки сходиться. Але то секрет. А то як начитаються і почнуть на базарі перебирать...

Ну і нехай перебирають, мені цікаво хто кращий? Кого вибиратимуть? Гусак більший, скубеться гірше, на плем'я до гусака вимоги більші, тому треба щоб був вибір. Ну а гуся яйка несе.
Грета
Добрый фермер
Добрый фермер

ПроверенныйПроверенный

Сообщение Зоріна » 09 ноя 2017, 12:03

Перебирать то зась. Тільки болячки перенесуть з чужих гусенят та циплят.
Здається більше людей купує не на розведення, а щоб потримати, поки городи не викопають. Як їх називають "дачніки". Хочуть гусачків, бо більші виростуть. Хай і скубти тяжче ( про це вони можуть і не знать), але ж купують небагато - ну п'ять, ну десять максімум. Да і мені здається, що в весняних виводках більше гусаків ( може це тільки так у мене).
А якщо людина хоче на розведення взяти, то можна і допомогти з правильним підбором. Дуже гусей мало хто розводить на селах. Аби не стали екзотікой.
Зоріна
Новый фермер
Новый фермер

Вид фермерской деятельности: підсобне господарство : кури, гусі, інше
Место проживания: Житомир
Пункты репутации: 13
новичок

След.

Вернуться в Гуси