Годівля гусей

Кормление гусей, содержание гусей, выведение гусят, инкубация и другие примудрости

Годівля гусей

Сообщение leonid » 24 июн 2013, 10:01

Годівля гусей.
Шестеро гусей з'їдають стільки, скільки їсть корова. Гусям клітковина необхідна в збільшеній кількості. Вони переварюють таку кількість клітковини, яку не перетравить жодна інша птиця. Шлунково-кишковий тракт гусей має особливу будову харчотравного тракту. Він в 11 разів довший їх тулуба. Годуватись гусь може і травою, до 90% добового раціону. Стільки зелені (клітковини) не здатна перетравити жодна птаха інших видів. На протязі доби гусь з'їдає 2 кг зелених кормів. На одну голову літом потрібно виділити 2 сотки пасовища.
В добре вгодованих гусей між грудними м’язами майже неможливо прощупати гребінь грудини. Правильно вгодована гуска зберігає гарний апетит, важко дихає, дихає через дзьоб. Вона мало рухома. Її гусячки мають зеленуватий відтінок.
Гуси мають добре розвинений нюх. Використовують для пошуку їжі, в племінний сезон - для пошуку партнера.
Використання невеликої кількості концентрованих кормів дає добрий ріст птиці з хорошим приростом м'яса. Для збалансованого харчування дають тваринних білків не більше 7 – 10% від добового раціону. В зерні люпину (бобові) міститься до 30% білка.
Найбільш вимогливі до умов утримання гуси важких, масивних порід, котрі втратили інстинкт насиджування яєць і виховання гусят.
Осінню племінний табун годуємо пшеничними відходами. В січні, можна швидше, коли котра птиця зажиріла даємо тільки овес і моркву, сіно, капусту, яблука.
На одного гуся 2 рази в день потрібно давати 1 невелику пригорщу зерна. Дроблене зерно змочуємо, менше так розкидають з годівниць. Коли відсутній постійний доступ до води прирости маси помітно знизяться.
Гуси від природи нервові і не витримують тижби. На одного гуся виділяємо в годівниці не менше 15 см. Гуси до годівниць повинні підходити всі одночасно. Гусям даємо стільки їдла, щоб його спожили на протязі 40хв. Щоб апетит не знижувався, за годину до годівлі, залишки зернової суміші від гусяей забирають.
Гуси добре на смак розрізняють солене, кисле і гірке. В свинячому комбікормі солі більше, але менше як в гов'яжому та інших. Перевищення не буде, так для качок це цілком норма.
Погано розрізняють солодке.
Дзьобом температури не відчувають. Можуть гарячою мішанкою чи гарячою водою зимою обпекти харчотравні органи.
Коли гуси на вулиці зерно мусить бути в годівницях постійно.
Чим різноманітніший раціон, тим більша вірогідність, що його гусям не вистачить. Заміна тваринних харчів рослинними білками, дещо зменшує продуктивність. Харчовий склад їх різний.
Гідролізні дріжджі, соєвий макух містять лізин. Вони бідні на метіонін. Соняшниковий макух багатий метіоніном, бідний на лізин.
Поєднання 2 – 3 видів білкових харчів, збадансовує раціон, дає ріст продуктивності птиці. Гусей на відкорм добре годувати свинячим комбікормом з кукурудзою.
В високій траві вони не наїдаються.
При високих температурах апетит гусей знижується. Інколи для покращення апетиту заварюємо полин. Дають настоянку елетерокока для покращення апетиту, і від їдла не відтягти .
Гуси птиця надвечір'я. Мають добрий зір, бачать купку зерен кукурудзи з 8 м . Пізнають особин свого виду з віддалі 120 м. Вони краще їдять до сходу сонця, рано-вранці як світає, коли вмикається ел.світло та пізно ввечері.
Дають протеїнмісні корми – пшениця, горох та енергетики кукурудза, овес, ячмінь. Від давна гусей випасали в селі на полях після збору жита. Сухе жито їдять добре, запарене погано їдять.
На траві гуси добре набирають вагу і ростуть. Кохію вінникову об'їдають до самих палок, добре їдять огудиння з огірків, стебла гарбузів. Дуже люблять пирій повзучий. Люблять капусту, в капусті багато сірки.
Ранком і вечером добре згодовувати вологі мішанки, але обов'язково вистуджені.
Вночі краще поїдають зерно, корисно давати їм мочене чи запарене, ще краще пророщене, добре їдять рубані овочі, вдень не хочуть.

Важливо згодовувати соковитий харч - моркву, пастерний буряк. Сиру моркву можна різати на кусочки з'їдають. З зерна краще згодовувати дроблені овес та пшеницю. Овес в своїх оболонках містить багато клітковини. Свіже зерно жита викликає хворобу, годують житом не раніше 3 міс після закінчення жнив. Гуси з апетитом їдять жито до колосіння.
З'їдають тисячолисник(кривавник), подорожник, кінський щавель, пташину гречку, польовий в'юнок. Лобода любима трава, дуже люблять шалату, молочай городній, чорнобривці. Листя земляніки гуси не їдять. Добре використовувати гусей для прополки грядок з суничкою.
Зимою і ранньою весною гусей годують в приміщенні. Випускають як поїдять і поп'ють. Починаючи з січня племінний табун посадити на більш скромне і менш калорійне харчування. Обов'язково давати запарені сінні висівки перемішені обсипаними грисом овочі чи невеликою кількістю меленого зерна. Годувати краще тертим кормовим буряком, сирою картоплею, гарбузом, давати овес грам 100 на голову. Добре годувати вологими мішанками, можна давати відварені шкаралупи картоплі. Давати сушену кропиву, сіно. Гуси їдять сіно дуже добре, як крілики. Воно п.б. не жорстке, не польові злаки, а мішанка з трав. З'їдаючи сіно, траву в гусей покращується мікрофлора кишечника. Сіно з підлоги їсти не хочуть. Слід підвішувати на рівні дзьоба, тоді підбирають все. Сіно зв'язують в в'язанки і підвішують на гвіздки, або двома цв'яхами прибивають до стіни гусятника ясла з садової сітки на рівні голови гусей. Гуси щипають по в'язанці в день. Сіно добре запарити окропом, але обов'язково вистудити. Замість сіна чи коренеплодів до кормосуміші додають 5 -7% трав'яної муки. Добрі вітаміно- трав'яні гранули. Додавати в мішанки тетравіт з олією. Вологість харчів не повинна перевищувати 10 – 12%.
Ранком даємо запарені, потерті листя сіна змішані з невеликою кількістю грису. Можна згодавувати тертий кормовий буряк і сиру картоплю обсипані меленим зерном.
Вдень даємо сіно, вівсяну солому, листя капусти, мілку моркву.
На ніч згодовуємо трохи вівса, щоб був добрий оплід і вивід гусят. При нестачі сіна чи коренеплодів добре додавати до кормосуміші 5 – 7% трав'яної муки чи вітамінно – трав'яні гранули.
В найхолодніші дні зерна слід давати більше. Частину зерна слід пророщувати. Зимою можна давати 50 – 100 гр квашеної капусти, сирватку, кисле молоко, сир, варені яйця, рибні і м'ясні відходи. Капуста має послаблюючу дію – спонукає понос. Сухі дріжджі покращують вітамінний стан. Багато хліба не давати, наявні в хлібі дріжджі викликають дисбактеріоз у вигляді поносу.
Коли зимою живуть на вулиці, краще переводити на сухі харчі. Зимою кілька разів на тиждень давати терті кормовий буряк, моркву, капусту. Підгодовуємо сушеною зеленню кропивою, люцерною, конюшиною.
Ремонтному поголів'ю, через небезпеку ожиріння, згодовувати картоплю тільки з настанням серйозних холодів. Ознаки ожиріння в гусей, наявність жирових горбиків під крилами, визначаємо шляхом проведення долонею під крильми.
З початку лютого підгодовуємо більше зерном. Згодовуємо овес, і потроху пророщеної пшениці, листя капусти.
В племінний сезом, гусям для доброго запліднення яєць, достатньо давати тільки овес. Коли начнуться гулянки гусаків активно підгодовуємо даємо трохи пшениці, пророщеного вівса. Гускам ближче до весни, за 2 тижні до яйцекладки, перед самою яйцекладкою в мішанку додаємо відварену картоплю і комбікорм для курей несушок. Розчиняємо 100 мл вітаміну тривіт, чи тетравіт в 1,0 л рослиної олії і додаємо в мішанку 2 рази в тиждень по 1 ст ложці на 8 – 10 гусей. Знесуть яєць більше.
Коли занесуться, годуємо якісніше даємо тритикале, трохи ячменю. Підсипаємо в мішанку комбікорм для курей несучок для стимуляції яйцекладки і збільшення яйценоскості. В племінний сезон необхідні вітаміни і мінеральні добавки (крейда, премікси, черепашник, гравій). Перша зелена трава добре підвищує заплідненість яєць.
Гусакам досхочу наїдатись заважає "джентельменська" вдача – стоять на сторожі, осторонь, - поки годуються гуски - дами утворюють натовп біля годівниці.
З загальної годівниці годують всіх гусаків крім вожака. Гусаки тримаються і годуються окремо, кожен зі своєю сім'єю.
В передплемінний період в грудні - січні обов’язково травимо глистів, Комбікорм, пшеницю ячмінь даємо пізніше в племінний сезон – в середині, кінці лютого і в березні місяці. в раціон ввести як найбільше ячменю. Шкаралупа стає більш крихка, від пшениці стає груба і міцна. Потрібно, щоб перед племінним сезоном гуси їдло просто випрошували, чекали на нього. В племінний період давати пророщене зерно. В пророщеному зерні багато біологічно активних речовин. Приготування пророщеного зерна. Засипаємо шар зерна заввишки 2 – 8 см.Заливаємо водою температурою 200, через 12 год зерно перемішуємо і воду зливаємо. Накриваємо вологою тканиною до появи в 30% зерен білих 2 – 4 мм проростків . Для пшениці це 2 – 4 доба. При подальшому пророщені починається втрата поживних речовин. Можна просто замочити зерна на добу. Обов'язково давати і непророщене зерно овес, моркву, сіно.
Споживання сухих грубих харчів покращується, коли вони здобрені концентрованими харчами і присмачені цукровим буряком і картоплею.
Важкі породи годувати комбікормом не можна, - жиріють, хворіють, несуть жирові яйця.
При іншому способі годівлі спостерігаються кишкові розлади, гусячки замість сердельковидних стають рідкі.
Гуси повинні підходити до годівниць одночасно.
Гусок годують вдосталь повноцінно до сита. В птиці виникає певний стрес від преходу на нову поживу. Зменшення живої ваги гуски в племінний сезон веде до зменшення як заплідненості яєць так і зменшення маси яйця. Годівля їдлом тваринного похоження значно підвищує яйценоскість. Даємо фелуцен, котрий містить багато мікро і макро- елементів, котрі покращують якість інкубаційного яйця. Добре годувати великою кількістю сіна, сушеної кропиви, силосу і коренеплодів (картоплі, буряка, моркви, брукви, турнепса, гарбуза). Коли порода гусей промислова не переживати за ожиріння. Такі породи мають розтягнений в часі період яйценоскості і встигнуть використати свої жирові запаси до кінця племіного періоду. Це ж стосується і гусаків промислових порід. В звичайних, мало яйценоских порід гусей, добре годувати гусок не потрібно, буде низький процент запліднення яєць,- гуски зажиріють. Гуски жиріють при згодовуванні їм лише зерномучних заготовок і кухоних відходів. Коли гуска звичайних порід перед яйцекладкою сильно поважчала, слід збавити харчову порцію, щоб вага вернулась до норми.
До початку лютого гуси малояйценоских порід повинні просто падати з голоду, тоді виводжуванність гусят з яєць буде висока. В період теплих зим, щоб гуси не занеслись передчасно, не потрібно давати калорійне їдло.
В гусаків звичайних порід, за час племінного періоду може знижуватись жива маса. Особливо худнуть гусаки однорічки. Вони іноді доходять майже до виснаження, що негативно відбивається на заплідненності яєць.
Гусаків слід добре годувати. Під час знаходження на вигулі гусок, , особливо зимою та за 10 – 15 днів до початку та в час яйцекладки гусаків необхідно залишати в приміщенні, і додатково підгодовуват, щоб жили дружно, не схудли, і забезпечували високий процент запліднення яєць. З часом гусаки звикають до таких господарських хитрощів і самі з власного бажання не стануть залишати пташник. Гусаків підгодовують, а ж до кінця яйценосного сезону. Підгодовувати гусака вівсом, зеленню, пророщеним зерном. Зерно пророщують до появи білого паростка. Овес малопридатний для відгодівлі. Вирощені вівсом гуси найсмачніші. Овес не відкладається в жир, сприяє росту і очищує кишечник, містить необхідні гусям вітаміни. Даємо овес. На голову зимою 0,5 кг соковитих кормів. тертий на кормо дробілці кормовий буряк і сиру картоплю. Кілька разів в тиждень запарене сіно труху в перемішку з меленим зерном і грисом. Коли мляво починають нестись даємо кілька разів в тиждень на ніч пшеницю з вівсом, пророщене зерно.
Квочок добре годувати зерном і повноцінними харчовими відходами.
Після поповнення молодняком всі сім'ї об'єднуються в спільний табун і годуються разом. Стрес знижує апетит. Коли гуси звикнуть до нових обставин, тоді і апетит відновиться.
Квочку годуємо 2 рази в день, краще зерном.
Премікси. Складаються з вітамінів, макроелементів, амінокислот. Можуть додаватись і антибіотики. Не містять білка.
Мінеральні добавки. В гусей повинен бути постійний доступ до гравію, це зуби і жорна в гусей. Черепашник в свіжому вигляді гуси не їдять. Його слід добавляти в мішанку разом з грисом. На кожну особину дають 3 – 4 гр крейди в день. Згодовують 1% гравію розміром до 5 ма в масі добового раціону.
Освітленність пташника Вмикання ел. лампочок з зеленим світлом, особливо в поєднані з лимоною кислотою 0,5-1,0 гр на літр води підвищує апетит.

Водний режим.
Води гусям даємо досхочу. Сніжною морозною зимою, гусям достатньо снігу, воду можна і не давати.
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Re: Годівля гусей

Сообщение Вадик 2013 » 27 дек 2013, 23:06

Гусям можно овощи заменить на жом в племенной сезон ?
Скромный Царь

"Делай то, что хочешь. Делай то, что считаешь правильным. Тебя все равно будут осуждать до конца жизни"
Аватар пользователя
Вадик 2013
Почётный фермер
Почётный фермер
 
Сообщений: 9733
Зарегистрирован: 05 июн 2013, 21:07
Откуда: Украина, Днепропетровск
Вид фермерской деятельности: Козоводство, птицеводство, свиноводство, кролиководство, КРС...
Имя: Вадим
Место проживания: Днепропетровск
Пункты репутации: 2587
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Re: Годівля гусей

Сообщение leonid » 28 дек 2013, 20:46

Вадик 2013 писал(а):Гусям можно овощи заменить на жом в племенной сезон ?


Так, можна, звичайно,.
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Re: Годівля гусей

Сообщение Вадик 2013 » 28 дек 2013, 21:37

leonid писал(а):
Вадик 2013 писал(а):Гусям можно овощи заменить на жом в племенной сезон ?


Так, можна, звичайно,.

Спасибо Леонид Алексеевич, сегодня уткам насыпал те в отличии от коз накинулись, завтра дам гусям :)
Скромный Царь

"Делай то, что хочешь. Делай то, что считаешь правильным. Тебя все равно будут осуждать до конца жизни"
Аватар пользователя
Вадик 2013
Почётный фермер
Почётный фермер
 
Сообщений: 9733
Зарегистрирован: 05 июн 2013, 21:07
Откуда: Украина, Днепропетровск
Вид фермерской деятельности: Козоводство, птицеводство, свиноводство, кролиководство, КРС...
Имя: Вадим
Место проживания: Днепропетровск
Пункты репутации: 2587
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Re: Годівля гусей

Сообщение ptashnik » 30 мар 2015, 14:33

Прийшла весна, пора наводити порядок у саду. У мене росте багато небажаної бузини, бруньки вже розпустилися. Замітив, що гуси їх залюбки об'їдають. Поки що, після зими із свіжої зелені я їм можу запропонувати лише кульбабку в обмеженій кількості, може вони тому так накидаються на ту бузину. Підкажіть, хто знає, можна чи не можна гусям бузину, зокрема у період яйцекладки?
Аватар пользователя
ptashnik
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 162
Зарегистрирован: 21 фев 2015, 15:44
Откуда: Україна
Вид фермерской деятельности: Птиця
Имя: Микола
Место проживания: Україна
Пункты репутации: 50
новичок

Re: Годівля гусей

Сообщение Вадик 2013 » 04 апр 2015, 11:56

Я думаю, что гуси вредной зелени для себя есть не будут.
Скромный Царь

"Делай то, что хочешь. Делай то, что считаешь правильным. Тебя все равно будут осуждать до конца жизни"
Аватар пользователя
Вадик 2013
Почётный фермер
Почётный фермер
 
Сообщений: 9733
Зарегистрирован: 05 июн 2013, 21:07
Откуда: Украина, Днепропетровск
Вид фермерской деятельности: Козоводство, птицеводство, свиноводство, кролиководство, КРС...
Имя: Вадим
Место проживания: Днепропетровск
Пункты репутации: 2587
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Re: Годівля гусей

Сообщение mama » 02 май 2015, 11:54

Допоможіть порадою!
Купили гусенят (3 дні) і каченят 2 тижні. Можна їх утримувати разом а то вони різні за розмірами. Можуть потовктиодин одного? Чи можна їх випускати на траву і чи потрібно чимось пропоювати?
Аватар пользователя
mama
 

Re: Годівля гусей

Сообщение ruslan74 » 05 май 2015, 13:21

Прошу совета можно ли поднимать гусят на бройлерном старте старте(осталось 125 кг)откликнитесь,кто знает.
Аватар пользователя
ruslan74
 

Re: Годівля гусей

Сообщение Кася » 05 май 2015, 13:24

Якщо на мясо то можна
Аватар пользователя
Кася
Общительный фермер
Общительный фермер
 
Сообщений: 2983
Зарегистрирован: 04 июл 2013, 12:21
Вид фермерской деятельности: починаємо спочатку
Имя: Ксеня
Место проживания: Україна
Пункты репутации: 2374
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Re: Годівля гусей

Сообщение Bort » 28 май 2015, 10:05

Посоветуйте комбикорм для гусят.Какой лучше брать,как он называется?Гусят будем брать двухнедельных.
Когда Мудрец показывает солнце, дурак видит палец.
Аватар пользователя
Bort
Общительный фермер
Общительный фермер
 
Сообщений: 4723
Зарегистрирован: 21 май 2015, 18:56
Вид фермерской деятельности: всего по чуть-чуть подкидываю тёще)))
Имя: Рома
Место проживания: то тут, то там
Пункты репутации: 3529
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

След.

Вернуться в Гуси