Забой и ощип гусей

Кормление гусей, содержание гусей, выведение гусят, инкубация и другие примудрости

Модератор: ptashka

Забой и ощип гусей

Сообщение leonid » 23 июн 2013, 21:40

Забій птиці.
Різати гусей для отримання смачного нагуляного м'яса потрібно в 6 – 7міс. Як тільки гусь попив води з льодом тоді вже готов до забою, а це листопад. До 2 січння бажано всіх гусей не залишених на плем'я потрібно вирізати.
Правильно забивати гусей до першої линьки. Тушка невелика і жиру менше. Коли в підпахвинній ділянці виростає жирове яблуко жировий наріст, гусей час рубати. Осіній забій птиці проводять після закінчення линьки. Якщо гусей перетримати не забивати відразу після закінчення зеленої трави, на холоді вони різко худнуть. Щоб відновити свою вагу знову, годувати гусей потрібно достатньо довго.
Призначену для забою гуску перевертаємо черевцем вверх. Гуска так не особливо буйна. Засовуємо її в відірваний рукав краще спортивної куртки, голова виходить з рукава на зовні. Резинка рукава щільно охоплює шию. Крила і ноги птахи стискує рукав. Різати птицю краще ножиком за вушною мочкою. Зліва під лівим вухом робимо невеликий 1,5 – 2,0 см розріз. Кров, коли артерія перерізана, збігає дуже доброю цівкою. Як ріжемо в конусі, повністю шию не відрізаємо, голову птиці стискуємо руками, щоб попередити конвульсіійні рухи птиці тоді з перерізаних артерій не розлітається кров. Чекаємо поки стече кров.
Торець шиї зарубаної птиці, після стікання крові, загортаємо в газету, щоб стікаючі залишки краві не не бруднили пір'я.
Можна після перерізки судин засунути ніж в піднебіну щілину дзьоба і повернути, - руйнується мозок і ослаблюється фіксація пера. Птиця без конвульсій. Щипається пір'я тоді легко. Можна рубати і на пеньку. Коли процедура виконується взимку, ріжучий інструмент повинен бути теплим, інакше перерізані судини від холодної сталі злипнуться, кров буде погано сходити. Птаха буде довго і сильно мучитись.
:aggressive:
leonid
Фермер
Фермер

Вид фермерской деятельности: не заполнен
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Підготовка пір"я гусей до використання

Сообщение leonid » 23 июн 2013, 21:44

Підготовка пір'я.
Готове пір'я на добу замочують в мішку з відбілювачем і час від часу ворушать його. Бруд і жир відмокають. Потім полощать, але не відтискають в теплій воді температурою до 40 градусів. Вища 40 градусів вода робить пір'я ламким.
Висушують пір'я в тому ж мішку, не перетрушуючи в тіні, не на сонці в провітрюваному місці. Куряче пір'я жорстке.
leonid
Фермер
Фермер

Скубання гусячих тушок

Сообщение leonid » 23 июн 2013, 21:46

Скубання гусей.
Гусяче пір'я складається з двох шарів. Під пір'ям міститься дуже щільний шар пуху. Гусячий пух теплий і легкий. За якостями поступається лише пуху гагаги. Зношується пух гуски лише за 25 років. Він служить в двічі довше курячого. Пір'я м'яке, легке, пружне, міцне. Низько гігроскопічне з низькою теплопровідністю.
Зарізану птицю відразу обскубуємо. Чим довше тушка після забою не обробляється, тим гірше скубати пір'я. Пір'я з гуски знімати легше, - вона, більше за гусака має підшкірного жиру.
Тонку плівку на шкірі при общипувані не видаляти, щоб шкіра швидко не засихала, не утворювала "кірки" і не втрачала товарний вигляд. При машинному скубанні пір'я, при общипі відбивається епідерміс, і колір тушки стає не дуже привабливий.
При общипуванні насадкою з більними пальцями для скубаня пір'я, головне правильно ошпарити тушку перед ощипуванням. Для гусей добра швидкість 100 об/хв. Більний палець повинен ковзати по мокрій шкірі, але не зриватись з пера. Тому на більному пальці повинен бути рифлений протектор по типу рифленої велосипедної резини. Більні пальці можна зробити з автомобільних грибків для зароблювання дирок в шинах. Вони є різних розмірів.
Для легкого скубання головне, щоб вода чи пара попала під основу пера на шкіру. Скубається легко тушка пропарена на сухій парі окропу температурою 70-75 градусів на протязі 5 – 10хв. Після закипання води утворюється низькотемпературна волога пара. Вологу пару випускаємо, йде накопичення високотемпературної сухої пари, котрою ошпарюємо тушку. Тривалість ошпарення добра, коли махові пір'їни крил, шкіра лап легко знімаються. В киплячу воду на 5 – 6 л дають 1 ст ложку солі. Пропарка тушки в такій воді, сприяє легшому скубаню пір'я.
Не намочену, суху тушку з перев'язаним горлом, щоб кров не бруднила пір'я, кладемо на стіл. Беремо мішковину(опугу) з грубого полотна. Замочуємо опугу в гарячій воді. Даємо постояти 10 – 15 хв. Потім виймаємо і злегка викручуємо. Загортаємо тушку гуся в намочену опугу. Добре розігрітою праскою тушку добре прогладжуємо, пропарюємо на протязі 30 – 40 сек, так пір'я добре відпарюється.
Замість пряски можна відпарювати пір'я на добре нагрітій плиті, на черені гарячої печі. Тушку тримаюєм за лапи і мішковину, періодично котимо з сторони в сторону по розпеченій чавуній поверхні, тушка прогріється добре пропариться і пір'я легко скубається.
Коли тушка перепарена, шкіра при скубані може рватись. Тут потрібний навик.
Обскубану тушку додатково пропарюють, потім поки не остигне висмикують пищики(пеньки). В морози пір'я дуже швидко росте,"вистрелює", і тоді вже точно пищиків нема.
Для надання тушці товарного вигляду, її на кілька секунд опускають в дуже гарячу воду з содою. На відро води додають кілька столових ложок соди.Сода розщеплює жир зібраний на поверхні тушки, що сприяє більш досконалому і чистішому обробленню тушки. Гаряча вода температурою близько 70 градусів, не окріп. Жир розтоплюється і рівномірною смугою розподіляється під шкіру.
leonid
Фермер
Фермер

Обсмалювання гусячих тушок.

Сообщение leonid » 23 июн 2013, 21:48

Обсмалювання тушок.
Тушки обсмалені соломою, особливо житньою, наповнюють подвір'я запашним ароматом.
Краще обсмалювати промисловим феном – електродувкою з чітким регулюванням температури і швидкості потоку повітря. Жодних побічних запахів не лишається.
Головне не переборщити з потужними бензиновими чи в меншій мірі газовими горілками, -- сплавиться весь підшкірний жир, шкіра стане чорною, - тушку не відмити.
Обсмалені тушки кладемо, і вкриваємо вологим простирадлом. Шкіра не підсихає, не лущиться створюючи золотистий, привабливий вигляд.
Шкіра своєрідний пакувальний конверт для запікання цілої птиці. Так тушка готується в своєму соку.
leonid
Фермер
Фермер

Потрушіння тушок гусей

Сообщение leonid » 23 июн 2013, 21:49

Потрошіння птиці.
Перед потрушінням обскубану птицю, особливо не жирну кладемо в холодну воду і тільки застиглу розрізаємо. Коли розрізати не остиглу, боки в тушки западуться. Застигла тушка зберігає кращу форму.
Потрібно дуже акуратно вийняти печінку, щоб не роздушити жовчевий міхур. Як міхур роздушений в середині тушки то все відразу стає гірке. М'ясо споживати не можливо. З серцем і шлунком легко дістається печінка.
Спочатку відрізаємо шию. Зі сторони шиї відтягуємо шкіру і робимо на ній надріз. З надрізу пальцями другої руки помагаємо відділяти воло із шиї на глибину другої проміжної фаланги. Обхвачуємо його куснем паперу, щоб не вислизнув. Витягуюєм і накручуючуєм його, поки воно і стравохід самі не відірвуться.
Потім вказівний палець зверху занурюємо в горло. Нащупуємо серце. Проходимо навколо. Розриваємо навколо серця і печінки м'язи і всі зв'язки.
А дістаємо все знизу. Щипком відтягуємо шкіру, і потім робимо поперечний надріз поперек черевця. Після розрізу очеревину відтягуємо руками, щоб рука вільно проходила в черево. Тільки потім відділяємо стравохід від навколишніх тканин. Занурюємо руку навколо стравоходу, зі сторони черева, подалі від шлунка, щоб не відірвати стравохід. Дістаємо і витягуємо жолондок(шлунок) та печінку.
З печінки відразу вирізаємо жовчевий міхур з незначною кількістю печінки. Чим більша печінка, тим смачніші другі страви. За шлунком витягуються кишки. Витягуємо їх і робимо круговий надріз навколо клоаки. З кишок готують потрошки. Їх добре смажити на розпеченій олії. Вони стають смачніші підсмаженого сала. Дуже красиво скручуються спіралькою. Кишки тільки щиняти (чистити) довго, тому страви з кишок рідко готують.
Потрошену тушку завертаємо в вологу марлю. Кладемо в холодильник, не морозильну камеру. Так 3 доби можна сміливо тримати.
leonid
Фермер
Фермер

Визрівання м"яса з гусей

Сообщение leonid » 23 июн 2013, 21:51

Приготування м'яса.
Вже в 2міс м'ясо гусака стає ніжне. М'ясо 2 місячних гусей від годівлі твариними білками стає щільне. Збільшення віку гусей все більше перетворює його в "резиноподібне".
Тушка за ніч доходить, втрачаючи до 100 гр ваги. М'ясо після забою охолоджують 2 доби. Дає приємний запах і яйцям і тушкам добавка в харч ванілі. Ваніль обов’язково натуральна, а не штучний ванілін.
За кілька тижнів до забою гусей добре дещо підгодовувати жовтими сортами кукурудзи – 100 гр на голову в добу, приготована тушонка матиме більш презентабельний вигляд. Від годівлі гусей однією кукурудзою тушонка стає красиво-жовта, товарна, а жир м'який та легкоплавний. При годівлі ячменем жир стає щільний і білий, тушка також отримує білий товарний вигляд.
leonid
Фермер
Фермер

Re: Визрівання м"яса з гусей

Сообщение Гала » 24 июн 2013, 00:40

leonid писал(а):тушонка с
Вот не боятся ж люди ботулизма. :)

сама обожаю тушенку :) .Просто видела однажды :plach:
Гала
Новый фермер
Новый фермер

Вид фермерской деятельности: козоводство
Место проживания: Кировка
Пункты репутации: 10
новичок

Re: Визрівання м"яса з гусей

Сообщение leonid » 24 июн 2013, 04:54

Гала писал(а):
leonid писал(а):тушонка с
Вот не боятся ж люди ботулизма. :)

сама обожаю тушенку :) .Просто видела однажды :plach:

Правильно приготована тушонка з якісного м"яса не приносить жодної шкоди.
leonid
Фермер
Фермер

Re: Підготовка пір"я гусей до використання

Сообщение vikadim » 26 авг 2013, 21:44

Самое классное перо для подушек и пуховиков - гусиное. Моя прабабушка когда-то даже подщипывала гусей во время линьки, собирая перья для подушек. А от утиных перьев голова болит, из них подушек не делают.
vikadim
Фермер
Фермер

Вид фермерской деятельности: козоводство
Место проживания: Киев
Пункты репутации: 562

Re: Скубання гусячих тушок

Сообщение Кася » 28 дек 2013, 14:59

Скубаю гуси... Або руки у мене не з того місця, або я нездібна до ціі роботи. Вже руки не слухаються , пальців не відчуваю... хто мене надоумив тіх гусей тримати ?????
Кася
Общительный фермер
Общительный фермер

Вид фермерской деятельности: починаємо спочатку
Место проживания: Україна
Пункты репутации: 2374
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

След.

Вернуться в Гуси