Основы содержания гусей

Кормление гусей, содержание гусей, выведение гусят, инкубация и другие примудрости

Основы содержания гусей

Сообщение leonid » 18 июн 2013, 14:34

Годівля гусят.
Звичайно, перші 3 доби. гусята нічого не п'ють і не їдять.
Гусят потрібно підгодовувати до повного відростання махових пір'їн в крилах.
При скупченності, гусята систематично не доїдають, відстають в рості, можливі спалахи різних хворіб.
Використовують годівниці з висотою бортика 15 – 20мм, при нижчій його висоті , пернаті затопкують харч.
Гусята люблять кучкуватись. При любому поруху без світла , вони можуть передушити одне одного і обов'язково когось замнуть. До 3 тижнів світла в брудері не вимикати. Біля годівниць світло залишаєм на всю ніч. Перший тиждень круглодобове освітлення – на ніч залишають слабке світло,
з 15-30 денного віку день подовжити до 12-14год, а потім на ніч світло вимикають.
Нове їдло дають по чайній ложці, до нового звикнуть потроху. Привчають гусят і індичат поїдати личинок колорадських жуків , вони їм дуже смакують.
Покращує апетит, перець горошком, невеликі кількості мілко нарізаної зелені кропу, зеленої цибулі , іншої пахучої або гіркої трави . Cолі в мішанках додавати не більше 0,5%.
Несприйнятлива їжа підсилює бродильні процеси в харчотравному тракті, гусячки стають рідкі і піняві. Надмірна кількість рідини в їдлі - причина поносу, частина гусячків стає білою.
Гусят не перегодовувати білковою їжею. М’язевий шлунок пристосований до трав. Білок потрібний, але тваринний краще уникати. Сир, яйце не містять ряду вітамінів і головне клітковини. Перші 10 днів, після вилуплення пташатам вистачає того, що дали родичі в яйцях, потім необхідні вітаміни. Протеїн в раціоні складає --
20% до 2х тижнів,
18% на протязі 2 – 7 тижня,
15 – 16% з 7 по 20 тижні життя,
10 – 12% для молодняка.
Білковий баланс швидко може відновити
горохові крупи – 15% в добовому раціоні.
Молочнокислі продукти – 10%.
Конюшина чи люцерна – 30%.
М'ясокісткова чи рибна мука – 5%.
Птиця відразу як вилупиться скльовує послід квочки, тим заселює потрібну мікрофлору. Інкубаторним гусятам бажано спочатку дати культуру з біфідобактеріями, вони заселять в шлунково-кишковому тракті хорошу мікрофлору, подібну мікрофлорі, одержаної з послідом квочки.
Чорні гусячки в квочок бувають, особливо після тривалого насиджування.
Напувати гусят краще не вареною, простою, свіжою, чистою водою з звіробоєм чи розчиненою в 1л води 1 таблеткою фурациліну. Можна напувати світло-рожевою марганцівкою, 1 – 2 рази достатньо. 1 чайна ложка вміщає 0,5 гр речовини чи 5 мл розчину. 1мл містить біля 20 крапель.
Постійно п.б. сушені подрібнені шкаралупи яєць, риб'яча чи м'ясо- кісткова мука ,деревне вугілля, пісок грубий чи річковий, товчений черепашник, просіяний мілкий будівельний гравій - це їх зуби і жорна (млин).
Спочатку даємо, круто зварене яйце (яйце дуже важливе), сир, клітковину, терту червону моркву, привчаємо до сухих харчів . Гречка не містить клітковини і багатьох вітамінів, це підкормка.
Замочувати харч не варто, сухі харчі, та клейкі мішанки можуть забивати носові ходи, якщо їх не обмиває вода. Гусята можуть згинути. Занадто мілко розмелені крупи також забивають носові отвори.
До 10 днів розмір круп, як пшоно.
Старшим 3 міс дають мочене зерно, заміняючи до 10оо% зернової суміші. Замаочують її водою кімнатної температури.
Мучні харчі, краще дрожувати для кращого поїдання. На 1 л води додати 25 гр дріжджів і 25гр цукру, 0,4 кг харчів. Через 1,0 – 1,5 год, коли забродить додати ще 4 кг харчів.
Суміш використати при 20 градусах на протязі 6 – 9 год. Годувати так з 5 діб до місяця
Щоб гусята вільно прополіскували носові ходи, ставимо високий посуд наповнений водою. Висота посуду з водою повинна бути не менша 10см. Попереджує перевертання наповненої поїлки занурення її на половину в підстилку. В поїлку класти мілкі камінчики, щоб пташата не обмочувались. Банку з водою перевертаємо. Під краї банки кладемо 3 дерев'яні підставки, висотою 1 см, і кладемо на глибоку мисочку. З банки вода поступає по мірі використання. Воду достатньо змінювати три рази на день.
Як погано поїдають сухий комбікорм, скроплюємо його водою так, щоб стиснувши грудку в кулаку після розтисканя, грудочка ще розвалюється. Коли і це не допомагає, розмішуємо до стану каші сухий харч з водою, тільки не дуже рідко і не дуже густо.
Мокрої мішанки , для попередження прокисання, дають стільки, щоб з'їли за 30 – 40 хв. Гусята наїдаються за 40 хв.
Після мокрих мішанок, підрослі гусятка, вже не захочуть їсти суху їжу.
Хлібний харч повинен пахнути риб'ячим жиром. Годувати хлібом не варто. Там багото дріжджів. В шлунково-кишковому тракті дріжджі витісняють мікрофлору, котра там є. Починається дисбактеріоз , який проявляється поносом. Задріжджований хліб повинен складати не більше 5% в добовому раціоні.
Дріжджі містять багато вітамінів групи В.
Краще комбікорму їдять нарізане штипіря зеленої цибулі. Інші говорять це не індички , штипіря сильно жалить і палить гусят з середини, викликає поноси.
В перші 1 – 1,5 міс гусятам потрібно забезпечити випас і повноцінне харчування.
Зелень , тим більше свіжо насічена швидко підсихає. ЇЇ краще згодовувати ранком і вечором , добре ставити в затінок. .
Зв'язані пучечки свіжої зеленої трави підвішуємо на рівні дзьоба в брудері, щоб самі щипали.
На початку квітня з'являються найсмачніші і корисні трави. Трава квітнева і травнева найкраща , збалансована їжа для гусят. Виведені в кінці травня і в червні не отримують тієї квітневої солодкої зелені, відстають в здоров'ї і в розвитку.
Згодовувати бажано широколисті трави , листочки кульба-баби природного антибіотика, кропиву, липухи , подорожник , конюшину, вику берегову, осоку, тимофіївку, молодий осот, сочевичник, лободу і т.д. Давати пирій, хоч би петрушку , кріп. Добре їдять козлятник. Кульба-баби давати не більше 1\5 до добового раціону, щоб попередити дисбактеріоз.
Отруйні чистотіл, дурман. Лютики отруйні в звичайному вигляді, сушені безпечні. Від згодовування кленових листочків можуть падати на ноги, для гусей це трійка. Інші кажуть, що погано впливає лише канадський солодкий клен .
Трава багата вітамінами і клітковиною. В травах відсутні в повному обсязі мікро і макроелементи.
Молодняк не можна випускати на сиру від дощу чи мокру траву. Коли тепло можна і мокру траву давати, просто гусята намокнуть і відразу висохнуть на сонечку. В негоду в раціон додавати 1% риб'ячого жиру.
В спеку гусята мало їдять, коли їм душно сидять по краях паки.
Гуси , поки ростуть не зажиріють, тому годувати їх можна до ситості. Для споживання добрі висококалорійні злаки кукурудза, пшениця, ячмінь. Гусфт можна годувати комбікормом , що і бройлерів, вони дуже длбре від нього ростуть.
В брудер ставлять нарізаний дерен з невисокою травою.
Зимою доїдають кріп. Вирізають кусень дерену, заносять в тепле приміщення і поливають водою. Він дуже швидко проростає. До появи зеленої трави роблять "їжака" із зерна. В стару панчоху, колготки, шкарпетку насипаємо зерна в перемішку з тирсою. Замочуємо в мисці. Зерно проростає і виходить з нього симпатичний «їжачок». Використовуємо гідропоніку – на дно пластикової склянки насипаємо тирсу. Розмочений ячмінь, насипаємо на тирсу. Воду заливаємо по краї тирси, на 1 см поверх насипаного зерна. Закриваємо в тепле місце. Як проросте виносимо на світло.
Відстаючих в рості гусят тиждень пропоюємо молочним перегоном або сухим молоком.
Сірки до 3 міс - 0,05 гр,
в 3 – 5 міс – 0,1 гр,
дорослим – 0,7 гр.
зовсім інший механізм харчування , стає необхідним питво і їжа.
Після вилуплення останнього з інкубованої партії, починаєм годування. Раніше годувати не доцільно . Вчасно вилупленим достатньо запасів залишкового жовтка на 3 доби. Пізніше вилуплені на протязі 1 - 3 діб , вже в яйці використовують внутрішні запаси. Не використаний запас поживних речовин в жовчевому міхурі після запуску звичайного харчування відкладає його в підшкірній жировій структурі. Запускається механізм утвореня целюліту. Вже не виробляються ферменти, котрі могли б розщеплювати ці залишкові речовини. Потім це може порушувати процеси гормонального розвитку. Виникають зміни в яйниках. Отримуємо не запліднені яйця…
Квочка виводить виводок до господаря в кінці виводу, до того часу пташата практично нічим не живляться, але почувають себе чудесно. Добових гусят придбаних з інкубатора до прибуття на місце, в дорозі до14 – 18год, краще не годувати і не поїти. На птахофабриках пташат вибирають перший день, після прокльовування яєць. Слідуючі дні вилуплення рахується брак. Брак у птахофабрики не випускають.
При годівлі за прийнятою класичною методикою:
За кілька годин до висадки пташат з інкубатора, поїлки наповнити теплою водою або зеленим чаєм температурою 25 – 27 градусів з додаванням на 1 л води глюкози 50 гр і 2 гр віт. С. Попереджує бродильні процеси, сприяє розвитку молочно-кислих бактерій. Віт. С покращує загальний тонус, підвищує захисні сили організму, покращує харчотравлення і ферментну діяльність в кишечнику. Глюкоза має антитоксичну дію.
Перша доба гусята відлежуються і відсипаються.
До їдла тільки прицілюються і приглядаються.
вітаміни, по кілька крапель в дзьоб, для профілактики патологічних станів. Відразу пропоїти свіжою домашньою сирваткою, щоб посилити ріст в шлунково-кишковому тракті корисні молочно-кислі бактерії.
Мішанки можна замішувати на кислому молоці, м'ясному і рибному бульонах.
В перші 3 дні до мішанки бажано додавати зварене яйце. Яйця можна заміняти свіжим сиром.
Відразу згодовуємо круто зварене яйце, сир, з потовченою шкаралупою, терту червону моркву. Добре з першого дня згодовувати йогурт, підмішуємо його до злакових.
Зелені даємо з першого дня життя до 50% по відношеню до сухих харчів. До тижневого віку подрібнюємо до 0,5-1,5 см, потім можна давати цілі рослини. Даємо клітковину, мілкосічену зелень кульбабу, конюшину, люцерну, кропиву.
Весною до появи трав можна підвішувати берегове сіно чи сіно з люцерни, конюшини з листочками.
До двох тижнів бажано давати розсипчасту гречку, сухі мішанки для курят і зелень. Гречку можна давати відразу, хоч починають їсти з 3 – 4 дня.
В перші 2 дні даємо суспензію з молока і жовтка. В 0,5 склянки цільного молока ретельно розмішуєм 1 жовток, додаємо пучку цукру, і на кінчику ножа пеніцилін чи біоміцин. Ослабленим дають таку суміш до повного одуження.
Друга доба. Згодовуємо кисле молоко. Молочнокислого перегону (активно нищить мікрофлору кишечника) давати не багато, викличе дисбактеріоз і гусята запоносять. До рубаного круто звареного яйця добавляти суху мішанку з просіяної муки злаків. Оболонки злакових в цей період шкідливі . При годівлі крупами з лушпинням в випорожненнях з’являється кров.
Поки їдять м'яку поживу грубий пісок і камінчики не потрібні. Через 1 – 1,5 доби після виведення випоїти звіробійний чай і закапати кожному в дзьоб по 2 краплі тетравіту. Звіробій має дезинфікуючі властивості. Можна вітаміни «Мультавіт», вітаміни групи В, хоч би кормові дріжджі. Риб'ячий жир вливати в мішанку і давати на п'ятьох гусят по 1ст ложці один раз в тиждень. Капєм в воду з шприца 1мл на літр води 5 днів підряд, потім з вітамінами робимо 2 тижневу перерву. Селен до високобілкового харчу, гороху чи сої не додавати.
Можна 100 гр круп'яних мішанок змішувати з 0,5 чайової ложки олії.
Поки зелені нема даємо моркву, гарбуз. Дуже люблять кріп. Пригощаємо шматочками дерна з травою.
З другого дня гусята можуть вже пощипувати траву.
Перші 3 дні годуємо комбікормом для курят-бройлерів першого року життя.
З 3 дня Даємо суміш вареного яйця, меленої кукурудзи і меленої пшениці. Добавляємо "Сухий комбікорм для курчат бройлерів".
Гусята вже пробують щипати траву. Випускати на вулицю можна, коли температура на грунті вища 22 градусів. Можна випускати на город, коли грунт пісковий, для прополки картоплі. Бараболянки вони не їдять. Звичайні грунти вони затовкають.
Можна в міру, щоб не було білкового отруєння, давати м'ясокісткову муку. Замість м'ясо-кісткової муки згодовувати риб'ячу муку, сухе молоко, збиране молоко, сирватку. 1кг сухого молока дають на 5 відер меленого зерна. Рибу відварюють, пропускають через м'ясорубку, - на одну голову дається близько 20 – 25 гр через кожні 2 дні на 3-тій. При необхідності сиром замінюють рибну і м'ясокісткову муку з розрахунку 12 гр сиру на 1 кг сухих тваринних харчів. Можна дрожувати дробленку чи грис, даємо 2 рази в тиждень в об'ємі п'ята частина добового раціону. При згодовуванні 10 – 15 гр сиру на голову, гусята відразу за добу можуть збільшувати добову масу на 50 – 80 гр.
Давати капусту. Вона і для пір'я добра.
Підсипаємо річковий пісок з м'якими камінчиками.
На четвертий день починають проявляти інтерес до їдла. Головний харч комбікорм для курчат бройлерів з додаванням провареного пшона, а також свіжа трава на випасі. Давати замочений, пропущений через м'ясорубку подрібнений горох. В харч даємо полівітаміни розведені на олії.
З 5-го дня обов'язково даємо полівітаміни, зелень (штипіря) цибулі (містить необхідну сірку),товчену харчову крейду, деревне вугілля, відмитий крупнозернистий пісок. Можна давати мілко колену цеглу, купити черепашник, як є черепашник то крейду не давати. Морський черепашник їдять довше, річковий з"їдають швидше.Краще давати не крейду, а мінеральні добавки. Ніколи не зрозуміло, яка потреба в кальцію, скільки потрібно фосфору. Гравій краще купувати в акваріумних магазинах. При відсутності черепашника і кісткової муки, гусятам згодовують трикальційфосфат або знефторений фосфат з розрахунку 3 гр на голову в день.
Мінеральних добавок потрібно згодовувати по відношеню до зернової частини їдла в процентах:
- кухона сіль – 0,5
- черепашник чи крейда – 2,
- кісткова мука – 1.
Додатково крейду, черепашник, гравій ставимо в спеціальні окремі годівниці.
Давати круп'яну зерносуміш. Необхідно, щоб шлунок і воло працювали. На кашах не можна тримати пташат. Каші не даємо, коли птиця роститься не на м'ясо, а для племінного табуна.
Тижневим згодовують коренеплоди.
З 10 дня. В питну воду через день додають рожевий розчин марганцево кислого калію, для профілактики перозису (недорозвиток в\гомілкових кісток і деформації сухожилків). Гусятам раз в добу можна давати не міцний відвар звіробою.
З 10-14 денного віку даємо мішанки, комбікорм для бройлерів з меленою зерновою сумішю в пропорції 2:1. Гусята інтенсивно ростуть на комбікормі. Поступово додаємо варену картоплю. Краще відразу привчати до сирої картоплі. З задоволенням, коли привчити , їдять сиру картоплю до 10% від об'єму їдла,. З 40 денного віку в раціоні може бути до 50% картоплі. За поживністю 3 кг картоплі рівняються з 1 кг пшениці. Варену картоплю гусям м'яти нема потреби, з'їдають і так.
Трохтижневим згодовуємо харчові відходи грис - оболонки злакових , вже не шкідливий.
Місячним давати дріжджі.
Після місяця- Згодовуємо мішанки в пропорції 1:1:1 комбікорм, картопля, мелена зернова суміш. Згодовувати крейду, міненальну шкаралупу. В траві,особливо на кислих грунтах , мало кальцію.
Комбікорм необхідно змінювати 8-ми тижневим гусяткам. Стартовий комбікорм для таких гусят вже не підходить.
Їдять цілі зерна, вони самі почнуть їх тягати від курей. Краще годувати розпареним зерном 3 – 4 рази в день. Від зерна гусята швидко набирають живу масу.
Овес сприяє росту і очищує кишечник. Вика і жито погіршують якість жиру. Гусята знаходяться в необмеженому за часом випасі, хоча б 2 – 3 год ранком і вечором.
Повтурюсь, гусят підгодовуємо для повного відростання махових пір'їн крил. Потім основне пасовисько і зелена маса.
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Re: Кормление гусят и утят

Сообщение leonid » 18 июн 2013, 15:05

Вигул гусей. Щільність посадки гусей.
На одному метрі площі, утримують від 1 до 3 гусей. При щільнішій посадці приміщення швидко забрудниться, що негативно відіб'ється на здоров'ї і продуктивності птиці. Гуси стають найкрасивішими після року. Ростуть до 1,5 року.
Добре мітити гусей під крилом, можна зеленкою. Під крилом фарбоване місце довго видиме.
Водний режим.
Води гусям даємо досхочу. Сніжною морозною зимою, гусям достатньо снігу, воду можна і не давати.
Боротьба з багном.
Щоб не утворювалось багно, воду краще розміщувати так, щоб птахи могли пити, але не могли плескатись і розливати воду. Поїлку гусям ставимо на піддон. Зверху піддона ставимо решітку. На решітку ставимо відро з водою. Зайва вода скопичується в піддоні. Можна в тому місці де виставляється вода викопати яму глибиною з метр, засипати її щебнем. Зробити навколо утвореної поїлки підвищення з сітки по типу концертного подіуму, щоб гуси не затоптали щебінь. Болото пропаде. Можна зробити структуру по типу стадіону. Стадіон завжди сухий.
Зимою, щоб не розводити сирості потрібно на поїлку зверху накласти великоочкову рибальську сітку, щоб крізь сіту пролазила лиш голова гусей.
Щоб багно не утворювалось все подвір'я закривають дошками. Роблять дощатий настил. Гусячки дощем змиваються і через щілини проникають в землю.

Підстилка.
Головна умова утримання гусей достатня кількість підстилки. Підстилка п.б. суха, нещільна, щоб гусячки провалювались вниз, зимою завтовшки 10-15см, літом 5-6см. Солом'яна підстилка, краще сіна пропускає гусячки. В сирому гусятнику, на мокрій підлозі птахи мерзнуть застуджуються, інколи і обморожуютьть лапи.
В глибокій підстилці йде розпад органічних речовин з виділенням тепла. Зимою для пернатих пророщуємо злаки, в хліві відгрібаємо підстилку. Розсіваємо пшеницю і знову зверху пшениці нагрібаємо підстилку. Через деякий час вона проростає. В пташнику тепло. Нижні шарі підстилки вологі, трава росте.
Не слід використовувати ячмінку. Вона містить востяки з колосків, котрі можуть попадати навіть в яйцевід, чи спіральки гусей. Знизиться або ж цілком припиниться яйцекладки чи запліднення яєць.

Дезинфекція пташника.
Дезинфікують гусятник не пахучими засобами.
Вичистити гусячки під сідалами.
Посипати підлогу вапном. Добре дезинфікує свіжо гашене вапно, особливо 20 – 30%. Беремо 2 – 3 кг негашеного вапна заливаємо рівною кількістю води, а потім доливаємо воду до 7 – 8 л. Використати таке вапно на протязі доби. Потім його дезинфікуючі властивості поступово втрачаються. Вапно поглинає вуглекислий газ і перетворюється в вуглекислий кальцій. До вапна добре додавати мідний купорос від грибків.
Застелити соломою.
Змінити підстилку в сідалах, посипати її чистотілом(порошок проти бліх), добавити його в посуд для купелі з золою і кормовою сіркою.
Прокварцувати на протязі 1,5 год, кварцову лампу направляти на стіни почергово.
Побілити стіни. Стіни краще за все обсмалити паяльною лампою, точно ніхто не вціліє.
При підготовці до зими, забруднені стіни гусятника повторно білять дезинфікуючим розчином.
Періодично скроплювати пташник 0,5% йодом.
Добре дизенфікує спрей «Убойная сила» без запаху.


Сідала гусей.
Гнізда встановлюють на підлогу не пізніше 1 міс до початку кладки яєць, щоб птиця звикла до гнізда.. В середині січня гнізда вже потрібно ставити.
Гуси люблять нестись на сіні. Добра гуска в більш зручному для себе місці сама створить гніздо. Кладуть купки сіна для гнізд не щільно трохи далі від холодної стіни в затінку, де менше шуму, і підсмачують листям капусти. Настелиш їм сіна, а вони самі гнізда побудують. Робимо переставне гніздо. Поставити там де занесеться. Ставимо в гніздо підкладне яйце. І коли кілька разів вона занесеться, потім переставити гніздо з цим же яйцем в потрібне місце. І коли гуска звикне на ці місця на підлозі можна поставити пачки побілити їх вапном, з розрахунку одне гніздо на 2 – 3 гуски. Гусаки також будують гніздо і заховують яйця. Яйця менше брудняться, коли підстилка в гнізді підсипається в вечері.
Взагалі, коли гусят виводять гуски квочки, встановлюють 1 гніздо на кожну гуску, якщо виводять в інкубаторі то одне гніздо на 3 – 4 гуски цілком достатньо. Для кожної гуски виділяють окреме гніздо, і додаткове гніздо про запас. Щоб гуски неслись в своє гніздо, слід прослідкувати знесення перших 1 – 2 яєць. Беремо гуску, котра повинна знестись і закриваємо в гнізді, або запускаємо в гусятник інші гуси в цей час гуляють на подвір'ї. Кожна гуска буде знати своє гніздо. Вона навіть з вигулу біжить до дому, щоб знести своє яйце в гніздо.
Зимою гнізда слід добре наповнювати, щоб було багато соломи, добре збережуться яйця від морозу – гуска як правило добре ховає яйця в соломі гнізда. Попередить замерзання яєць підвішена на висоті 1,5 м від підлоги ультрачервона лампа.
Гуски бувають мирні, бувають з норовом. Тому гніздо гнізда гусей краще відгороджувати одне від одного. Гніздо повинно забезпечити спокій птиці.
95% яєць несуть в гнізді. Добрі гнізда, від покришок з автомашин, з пластикових пак на 20л.
Розміри гнізда:
- Ширина 50см.
- Довжина 75см.
- Висота 50см спереду
- і 75 см з заду.
Поріг повинен бути , щоб гуси могли вільно входити в гніздо, близько 10см.
Гнізда на підлозі кращі без дна, легше змінювати підстилку.
На дно гнізда під підстилку кладуть кусок пінопласту, щоб яйця не застудились на холоді.
Проти появи комах зверху насипають шар золи змішаної з порошковим ітексецидом, наприклад, персидською ромашкою чи гірким полином. Поверху кладуть товстий шар соломи чи сіна.
Краща підстилка в гнізді – яра солома, можна стелити памперсами. Не підстилати ячміну солому, - востяки можуть попасти в статеві органи і травмуват їх. Тирса може викликати непрохідність стравоходу і кишечника,- розбухає в воді.

Морози.
Гуси поділяються на групи морозостійкі і теплолюбні.
Великі породи гусей, краще переносять холод. Чим більші особини, тим легше вони переносять зимовий холод. Чисте пір'я застерігає гусей від переохолодження.
На вулиці птиця витрачає багато енергії на власний обігрів. В теплі вся енергія йде на ріст і вгодованість. Птиця котра ночує на дворі, ранком поїдає харч з великим задоволенням.
Утримувана в приміщені птиця, виходить в двір спокійно, помахує крилами, а вже після цього до їдла понесеться.
Гусятник зимою п.б світлий з вікнами, чистий, сухий без протягів. Гусям страшний не холод, а протяги. Гуси вільно гуляють при температурі -15 градусів морозу. До -250 – (-310 ) гуси сидять но дворі круглодобово і все добре. Температура в гусятнику не повинна бути нижчою (-5)градусів.
Гусятник залишаємо відкритий, буде холодно гуси зайдуть грітись.
Як перемерзають втрачають статеве бажання.
Для гусей важливий газообмін і постійний притік свіжого повітря. Погану вентиляцію супроводить сирість в гусятнику.
Лапи гусей мають властивість приймати нульову температуру. В морози кров від лап відливається, тому обмороження їм не загрозливе. На мокрій підстилці лапи підмерзають. З нижньої сторони видко їх обмерзлий чорний, мертвий колір. Для профілактики обморожень, лапи змазують гусячим смальцем.
Перед закладкою підстилки на зиму, суху підлогу бажано посипати гашеним вапном чи вапном – пушонкою, 0,5 – 1,0 кг на метр площі. Зверху насипати підстилку товщиною 4 – 5 см. За зиму її тільки підбавляємо. Щоб підстилка залишалась цілу зиму сухою, на глибоку підстилку на 1 м підлоги підсипаємо 400 гр простого або 200 гр подвійного суперфосфату.
Гуси на морозі лапи ховають під крилами і так гріють.
В племінний сезон , щоб не знизилась яйценоскість температуру в гусятнику підтримувати не нижче 4 – 5 градусів. Вже при температурі +4 градуси, яйця можуть підмерзати. Висока температура негативно впливає на загальний стан птиці, особливо активність самців.
Температура повітря в гусятнику підтримують в межах 0-10 градусів, без протягів. Допустиме зниження температури в гусятнику до двох градусів.
В гусячих яйцях багато жиру, тому їм дуже важко замерзнути.
Температура 20 градусів нижче нуля безпечна для гусей. Гуси місцевих порід переносять холоднечу під відкритим небом до мінус 42 градуси. Головне, щоб були ситі. В хорошу зимову, сонячну погоду гусей випускають в двір. В холодні морозні дні гусей можна випускати після 11 год на короткий період.
5.Гусей випускають зимою на вигул при знижені температури не нижче мінус 15градусів, хоч можуть бути трохи часу на вигулі при температурі мінус 25-30 градусів. Зимою класти підстилку як в приміщенні так і на вигульному майданчику. Після водопою и чистки пір'я гуси сідають на на солому розкидану на вигульному майданчику і спокійно відпочивають та перебирають її.
В морози гнізда утепляють. На дно кладуть пінопласт зверху потовті-ший шар соломи чи сіна.
73.Сніг з вигулів забирають.
9.В сильну вітряну морозну погоду на вигул не випускають.
- гусаків слід зимою добре годувати, а за 10-15 днів до початку та в час яйцекладки ще й додатково підгодовувати, щоб не схудли ,і щоб був високим процент запліднення яєць.
10.В найхолодніші дні зерна слід давати більше. Замою можна давати по 50 – 100 гр квашеної капусти на голову, сирватку, кисле молоко, сир, варені яйця, рибні і м'ясні відходи. Частину зерна пророщувати.

Гусячки.
Гусячками можуть вистрілювати на значні віддалі. Дорослі гуси гусячками утворюють просто калабані. Гусята взагалі мають рідкуваті ковбасовидні гусячки. Вони більше дорослих отримують сухого.
Рідкі і піняться, коли їжа на пішла. Їжу слід змінювати.
Як рідкі і частково білі,- забагато рідини в їдлі.
Суха підстилка не дає запаху.
Не пропускає запахів гусячків солома, сіно.
Підстилку слід міняти через день. Запахи з'являються після намочення підстилки. Коли вода попадае на піддон, з'являєється шалений запах, його не взмозі забрати ніяке прибирання. Кілька ялинових гілок і запахи щезають. Хлорка запах добре забирає хоч на якийсь час
Гусячки дуже добрі для підживлення винограду. Добре добриво, багаті азотом не їдкі, від них не так горить як від курячого посліду. Вони достатньо легкі і вологомісткі для швидкого засвоювання грунтом.
Вивозити все на город і все буде добре. Для трави це найкраще добриво. Де гуси паслись на слідуючий рік трава стоїть стіною.
Птиця здорова, поки гусячки в гусятнику не зрухані.
:)
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Про гусей...

Сообщение Вадик 2013 » 19 июн 2013, 10:24

Хочу в этом году осенью купить холмогорского молодого гусака, и оставить ему две гусыни "старые"( мама и дочь, одной 2 года, другой год) и еще гусочек которых водит сейчас одна из гусынь что я хочу оставить, создадут они семью к весне ?
Скромный Царь

"Делай то, что хочешь. Делай то, что считаешь правильным. Тебя все равно будут осуждать до конца жизни"
Аватар пользователя
Вадик 2013
Почётный фермер
Почётный фермер
 
Сообщений: 9733
Зарегистрирован: 05 июн 2013, 21:07
Откуда: Украина, Днепропетровск
Вид фермерской деятельности: Козоводство, птицеводство, свиноводство, кролиководство, КРС...
Имя: Вадим
Место проживания: Днепропетровск
Пункты репутации: 2587
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Re: Про гусей...

Сообщение leonid » 19 июн 2013, 10:55

Вадиме, доброго здоров"я. Ваші гуси сім"ю створять, без проблем. Єдине, потрібно гусака придбати не пізніше середини жовтня, щоб гуси привикли одне до одного.
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Гусаки.

Сообщение leonid » 19 июн 2013, 10:59

Ознаки гусака.
Стать гусей визначається достовірно після 7 міс в легких порід, в важких – після 8 міс. Гусаки ближче до 1,5-2,0 років розквітають. Стають все красивіші і статніші.
Як трохи за гусьми звичайних порід поспостерігати добре помітна різниця між гусаком і гускою.
Гусака від гуски промислових порід відрізнити вкрай важко.
Вони здалеку, по ході, впізнають свого господаря. Ростуть швидше, коренасті, більші, вищі гуски.
Голова крупніша, довша, ширша, квадратна як молоток. Очі менші. Твердіший і важкіший дзьоб. В верхній частині дзьоба гусака повинно бути як найбільше горбиків.
Шия довша і худіша.
Груди ширші.
Ноги потужніші, високо стоїть на ногах. Кобилка набагато менша.
Віддаль між тазовими кістками в гусаків рівна ширині 1 –го пальця, в гусок вона має 3 пальці.
Чистіший гуски – спинка гуски брудніша. Гусак нечистими лапами осідлує гуску, ось вона і бруднить собі спинку.
Гусаки завжди жвавіші, рухливіші гусок.
Сильніший, агресивніший, обережний, оглядається навкруги.
Подовго розмовляє з подругою, тре головою в грунт то однією щокою то іншою. Схвильовано кружляє круг гуски, ніби кланяється, обнімається з гускою шиями. До котрої з гусок проявляє такі знаки уваги, ту і залишати на розплід.
Весь час по зміїному, лебединому колесом витягує шию до гори, не втягує її . Витягування щиї і писк гусяти, перша ступінь з котрої в дорослого гуся розвивається виражений рух загрози супротивнику і друга фаза тріумфального крику.Голову з впевненішим виразом тримає рівно, високо гордо піднімає. Погляд не скошує. Очі прищурені. Дзьоб витягує вверх. Погляд чоловічий, поважний, насторожений, гоноровий, презирливий, твердий, зверхній, томливий. Гуска голову опускає, і шия в неї йде "кругом".
Коли гуси несуться, гусак не опускає голову до трави, дивиться в оба.
В спокійних умовах граціозний як лебідь, дещо приспускає крила, оголює спину вертить головою на всі боки.
Гордо підтягує все тіло вверх, витягується свічкою : пряма стійка, корпус і крила припідняті.
В кращих гусаків корпус завжди довший, і заплідненість яєць завжди вища.
Хвіст тримає пістолетом, сторчма. Набундючений як індюк.
Шипить та б'є з розгону нещадно конкурентів, коли дуже агресивний то із свого табуна гусаків не жаліє. . Добрий гусак береже табун, при небезпеці ховає табун, а не нападає на супротивника. Розумний нападає тоді, коли впевнений в перемозі чи в безвихідній ситуації. Гусак, звичайно, йде спереду табуна., захищає своїх гусок при наближенні чужого гусака до табуна. Він більше часу стоїть на сторожі, гуски в цей час лежать чи спокійно пасуться.
Як йдуть на водойму, гусак завжди очолює табун виходить на перед. В воді з самого початку витягує шию паралельно водній гладі, гуски спочатку в воді шию так не витягують роблять рухи головою подібні на поклони. В воді гусак починає топтати гусок.
Гусаки пискуни по чоловічому частіше і більше гусок пищать, вищать войовничим тоном дуже противно гелгочуть, гудуть протяжно як паровоз - різким, дзвінким, високим трубним голосом фальцетом. Коли заспокояться співають на розспів га-га-га.
Дуже багато гускоподібних гусаків - гусіїв, але їх видає високий голос. Вони на вигляд гусаки, а запліднювати не здатні.
При відомому гусаку, гусаків з інших табунів вираховують так:
- відомого гусака заздалегідь відсаджують окремо, щоб не бачив гусей з свого табуна, і підпускають тих в кому сумніваються з іншого табуна(виводка). Почати краще з тих, кого рахуємо за гусок. Гусак молодих гусок з іншого табуна не чіпає буде з гусками розмовляти, гусачків з іншого табуна пощипує та ганяє.
Під час спарюванання зверху завжди гусак, а знизу не завжди гуска. Хоча іноді і гуска на гуску залазить.
Клоака гусака достатньо велика, кругла, добре помітна. Розташована ближче до кіля, далі від хвоста. Вона менш опушена в порівняні з гускою. Ділянка навколо клоаки (промежина )пружна, щільна пальцям важко її протиснути. В гусок промежина м'яка і пальці легко протискають живіт.
В гусака пеніс має вигляд спіральки, розташований в клоаці. Біля пеніса складчатість клоаки менше виражена, при її масуванні гусак починає пручатись. Гуска також має щось подібне до спіральки червонуватого кольору набагато менше її і більше нагадує слизову кишки.
В гусей це назавжди. В курят, коли перші 36 год не подивитись, то вже пізно відслідковувати стать.
Гусак може зламати статевий член, гуска з ревнощів може його дзьобом обірвати, коли помітить що гусак спарюється з іншими гусками.
Методика визначення статті (достовірність 99%).
Ціль. Виявленя статевого члена гусаків, напівкруглих складок гусок, шляхом вивертання назовні складок розслабленої клоаки В основі статевого члена, клоака менш складчата. Статевий член в промежені гусаків має вигляд щільної консистенції тяжа напрявлений в отвір клоаки.
Обстеження зручніше проводити на припіднятих колінах. Перевіряючий сідає на низький стілець. Птаху повертають черевом вверх, головою до перевіряючого. Шия впирається в мізинець лівої руки і зафіксовується разом з лапами, щоб птаха не борсалась, під лівим ліктем. Тулуб вміщують на коліна косо, зліва на право, щоб хвіст дещо звисав.
Незначно звисаючий хвіст дещо розслаблює клоаку. Для кращого звисання хвоста, можна лівою рукою хвіст дещо відігнути вниз, в сторону великого і вказівного пальців правої руки. .
Іноді буває достатньо дещо підтягнути хвіст до спини, щоб оголити статеві органи. Невправне вхоплення за хвіст, стискання кореня хвоста гусака приводить до ерекції пеніса, і відразу вистрілює пружинка – пеніс, котрим гусак кружляє та вертить. Натискуємо трохи нижче клоаки ,- пружинка гусака сама вилазить.
При неефективності наведених прийомів великі пальці обох рук, вказівний палець правої руки поміщаємо на край вентральної (черевної) частини клоаки.. Натискаємо знизу, біля основи клоаки, розтягуємо, розкриваємо, вивертаємо її впевненими масуючими рухами ніби витискаємо вугор на обличчі, чи перевертаємо кишку для начинки ковбаси. Необхідно клоаку вивертати повністю до кишки.
Коли з першого разу визначити стать не вдалось, гусей обстежують на другий день,
-як не ясно, то знову обстежують через 10-15 днів. При неможливості огляду клоаки можна общупувати клоаку. Намочений в олії палець занурюємо в клоаку і прощупуємо внутрішні її стінки. Питання вирішаться відразу гусак це чи гуска. В самок все м'яко і гладко – в самців легко намацується спіралька.
Дорослих гусей добре обстежувати і на столі.
Визначення статті однодобових гусят: стать визначають як тільки гуся підсохне, не пізніше 12 год після виводу.
В самців зачаток статевого органу блідого кольору, розміром 2- 4 мм прихований в складках. Добре видимий посередині нижньої частини клоаки як пшоняна кулька, перчик, зігненений буравчик, гачечок - з помітними витками спіральки, ніби ексцентрично забите шило в ручку.
Місячні гусята клоаку не затискають. Наявний дещо зігнутий спіральний завиток з ледь помітними члениками, завдовжки 6-7мм.
В 2- 2,5міс клоаку розкривати важче, пеніс має довжину 9 - 10 мм. Проводимо повторне обсеження. Добрі результати в такому і пізнішому віці дає і методика общупування клоаки.
В 3-5міс птахи лякливі і новичку вже важко справитись з оглядом клоаки, її вже важче розкривати.
В 3 – 4 міс., колір пеніса такий само рожевий як і складки клоаки.
-в 6-7міс і старших.. , коли повністю вивернутий буравчик менший 3,0см, він не зможе запліднити гуску. Гусаки з такими малими буравчиками звичайно агресивніші за інших.
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Гуски.

Сообщение leonid » 19 июн 2013, 11:01

Ознаки гуски.
На розплід краща гуска з вираженою жіночістю, що легко відрізняє її від гусака.
В гуски все кругліше, гармонійніше. З приземистим, добре вираженим задом, на 1,5 – 1,0 кг легша, нижча, компактніша, присадкуватіша гусака.
Дзьоб маленький, тонкий. Голова кругліша, шия коротша, товстіша. Віддаль між тазовими кістками вміщає 3 пальці, в гусаків - лиш 1 палець.

Рухи плавні. Погляд жіночий, податливий. Голову повертає, прогинає і опускає вниз, як скромниця. На відміну від однопорідного гусака шию не витягує і не вигинає по лебединому.
Потурбувана гуска тримає голову звичайно, одне око скошує вверх. Гусаки очі тримають рівно, в небо витягують дзьоб і голову.
Голос гуски грубий не противний. Вони рідко і недовго підспівують басом. Тихо, відривисто гелготом бурмочать, майже крякають або мовчать.
Гуска з гусаком битись не буде. Сильніша може лише щипати слабкішу.
В деяких породах 1 добові самці жовті і світло сірі, самки темно сірі.
Клоака в гуски розташована високо, ближче до хвоста і далі від грудної кістки. Сильно опушена, важко помітна. При масувані клоаки крику буде на весь двір, але з неї нічого не вискочить.
Слизова клоаки вкрита добре помітною дрібною рівномірною сіткою з округлих і напівокруглих потовщень, без надлишкових випинань. В нижній частині слизової є невелика "V"подібна центральна складка з дещо сплющеною пипкою по типу спіральки без членоподібних, як в гусака, поділок.
В клоаці добових гусочок помітні плоскі, кулеподібні і напівкулеподібні з гладенькою поверхнею потовщеня округлої форми як дольки з 2 внутрішніх зрощених між собою шкірних складкок слизової.
На плем'я добра гуска з парним числом великих хвостових пір'їн 16, 18 чи 20. В таких гусок хвости широкі від великої кількості пір'я.
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Гуси, определение возвраста

Сообщение leonid » 19 июн 2013, 12:11

Гуси мудрі, статечні, граціозні птахи. Веселять душу і створюють неповторну естетику гусячого табуна. Приємно насолоджуватись їх природною красою.
Догляд за гусьми дуже легкий. Добре переносять морози і спеку. Хворіють рідко. Мають добре здоров'я, високі виживаємість та плодючість.
Гуси птаха розумна, запам'ятовує в лице господаря і домашніх. Дуже чутливі. Справжні господарі двору.
Не вимогливі до умов утримання. Стурбовані надмірною цікавоістю і швидкими рухами, стають нервові. В тихому закутку ділянки перестають непокоїти гелготом сусідів та чужих. Щоб уникнути гелготу, добре йти до них в одному і тому є одязі.
Породи Легард – Датський, Тулузькі гуси дуже тихі, по дружньому стримані, і взагалі мало гелгочуть.
Гуси з чубчиками великі не ростуть. Чим більший чубчик, тим менша вага, і тим складніше пташаті проклюнутись через черепну вісцеральну грижу. Такі гуси мають летальний ген, що підвищує ризик смерті. Ще в яйці ген вбиває значну кількість пташат за 7 – 10 днів до виводу.
Вік.
Гуси підростають до півтора року, живуть до 25 років, інколи і пів століття. Вік визначають детальним вивченням місця прикріплення крила до тулуба. В 2 міс пір'ям вкриваються крила, в 3 - пір'ям покрита вся спина. Крила засіб спілкування між гусьми.
Кігті в молодої птиці рівні, акуратні.
Що довше на протязі двох місяців гусята обростають пір'ям, тим вищі їх ростові та вагові показники. Люди краще купують сірих гусей.
З моменту згасання репродуктивної функції в гусей починає морщитись дзьоб. З'являються зморшки навколо очей. Утворюються борозенки.
Лаби вражає грибок.
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Re: Про гусей...

Сообщение Вадик 2013 » 19 июн 2013, 14:43

leonid писал(а):Вадиме, доброго здоров"я. Ваші гуси сім"ю створять, без проблем. Єдине, потрібно гусака придбати не пізніше середини жовтня, щоб гуси привикли одне до одного.

Спасибо большое, я так где-то и планирую покупать его.
Скромный Царь

"Делай то, что хочешь. Делай то, что считаешь правильным. Тебя все равно будут осуждать до конца жизни"
Аватар пользователя
Вадик 2013
Почётный фермер
Почётный фермер
 
Сообщений: 9733
Зарегистрирован: 05 июн 2013, 21:07
Откуда: Украина, Днепропетровск
Вид фермерской деятельности: Козоводство, птицеводство, свиноводство, кролиководство, КРС...
Имя: Вадим
Место проживания: Днепропетровск
Пункты репутации: 2587
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Re: Про гусей...

Сообщение Марина » 20 июн 2013, 16:40

Леонид Алексеевич , доброго дня ! А вы только по гусям столько много знаете , или еще и про другую птичку ? Несушку например ?
Живу бедно … Сыр с плесенью , вино старое , машина без крыши , телефон без кнопок …..


Заходите в гости Тишковское подворье ...

Изображение
Аватар пользователя
Марина
козовод :)
козовод :)
 
Сообщений: 7877
Зарегистрирован: 02 июн 2013, 12:47
Вид фермерской деятельности: Козоводство , птицеводство и многое другое
Имя: Марина
Место проживания: Харьков
Пункты репутации: 3524
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Re: Про гусей...

Сообщение leonid » 23 июн 2013, 00:02

Марино, дякую. Знання є різні. В гусях кохаюсь. Несушки теж не погана птиця, лише щоб була вирощена без преміксів.
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

След.

Вернуться в Гуси