Племінний табун

Кормление гусей, содержание гусей, выведение гусят, инкубация и другие примудрости

Племінний табун

Сообщение leonid » 19 июн 2013, 11:05

Племіний табун.
Залишають гусака з десятьма маховими пір'їнами першого та другого порядку стільки ж повино бути рульових верхніх і нижніх на хвості не менше 9-ти пар. Коли в хвості гусака 20 – 22 пір'їн, це просто відміно, коли їх менше 18, то такого гусака краще не залишати.
Гусаки в більшій мірі впливають на якість потомства. Гусаки передають потомству щільність м'язів, форму дзьоба, колір оперення, і майбутню яйценоскість.
Від найкращого міцного гусака, особливо з м'ясних порід і доброю поставою ніг виходять не нижче батьківського рівня, сильні з красивими формами і великими масивними тушками гуси.
Гуски в 90% випадків передають гусятам м'ясні якості і не важливо яким був гусак. Велика гуска виводить рослі, гусята. Від гусок потомство бере розмір майбутньої тушки. Від гусок вагою 5,5 – 7,0 кг буде крупне потомство. Хоча гуска може бути будь-яка. Для схрещування гуски повинні бути важкими, 6 – 8 кг.
Зрілий самець голосить про своє кохання фанфарами і літаврами. Просто незбагнено наскільки зовнішньо може змінюватись при цьому гусак. Його буквально не можна впізнати. М'язевий тонус підвищений, з'являється енергійна, виструнчена, прижинна постава, котра змінює звичайний обрис птаха. Кожен рух відточений з надмірною міццю. Закоханний гусь робить стрімкий зліт, на котрий в звичайних умовах не відважиться. Він злітає так ніби й не гусь, а колібрі. Крихітні віддалі, котрі кожний розумний гусь пройшов би пішки, він пролітає, щоби гамірно з тріумфальними вигуками призимлитись біля своєї найкращої. Він розганяється і гальмує як підросток на мотоциклі. В пошуках бійки веде себе дуже подібним чином.
Гусок залишають з помітнішою за гусака жіночністю, великих і яйценоских. Краща гуска з парним числом великих, хвостових пір'їн 16, 18, 20 Самка ніби й не звертає уваги на гуся під час його подвигів. Дивиться не прямо на гусака, а ніби кудись вбік. Хоча дивпться на нього, але не повертає голови, слідкує краєм ока.
В племінний табун відбирають гусей до початку яйцекладки, гуси повинні перелиняти, набрати вагу, стануть красивіші. Є можливість вибрати кращих. Утвореня сім'ї перед початком яйцекладки забезпечує заплідненість знесених яєць. Гусаки дуже обережні в виборі подруг.
Осінню на вільному вигулі, гуси в 6міс починають формувати пари самостійно.
В 18 міс гуси вже статево зрілі, і дають потомство за всіма ознаками породи і якостями батьківського табуна.
З іншими породами паруються не охоче.
Коли гуска різко відрізняється від гусака масою, то їм важко спарюватись. Чим більший гусак, тим його сексуальні показники скромніші.
На загальний стан табуна впливає настрій окремих особин, що забезпечує злагодженість дій всіх гусей.
Залишають птицю з птахів з явними ознаками статті, щоб на слідуючий раз знову не заглядати в клоаку. Залишають гусок до котрих гусак проявляє знаки уваги. Кращі гуски відкликаються на голос гусака. Вибирають кращих гусаків і по одному палкою відганяють від табуна. гусак буде кричати за своїми гусочками. Спостерігають які гуски будуть відгукуватись на заклик певного гусака. З котрим гусаком більше гусок перекликається, того гусака і лишати на плем'я. Коли відділимо гусаків і їх любих гусок, то все буде добре. Молоді гусачки тримаються ближче тих гусок, котрі їм до вподоби.
Добре плем'я утворюють
- пізньостиглі породи, виведені на початку квітня з 310 денним дозріванням,
- середньостиглі, виведені на початку травня з 270 денним статевим дозріванням ,
- скороспілки, виведені в кінці травня на початку червня з 240 деним статевим дозріваням.
При необхідності на плем'я залишають липневі і серпневі виводки.
Гуси будуть відганяти підпущених в табун конкурентів чужих гусей, гусаки гусаків, а гуски нещадно будуть бити чужих гусок.
Гусака і гусок з котрих хочуть утворити сім'ю, разом пересаджують в інше місце чи іншу колонію водоплаваючих птахів. Там цих нових гусей не люблять. Такій новій сім'ї приходиться шукати співдружності одного з одним. Таким чином можна сподіватись, що так утворюються пари. З різних табунів гусаки і гуски посаджені спільно в чужий , не сусідній загін, помиряться.
Гусаки поміщені в сусідні загони будуть перекликатись з своїми старими гусками і здіймуть неймовірний крик. Гусак так кричить, що хочеться на голос чим-будь в нього запустити. Гуси не їдять, не п'ють лиш стоять і кричать, це витерпіти не можливо.
В осінній період самка підбирає собі гусака. Сім'ї утворюють з обов'язковим, врахуванням симпатій гусок. Відчуття прив'язаності є в гусаків, гуски його не проявляють. Група, сім'я об'єднані тріумфальним гелготом гусака, стає закритою.
Вибір вдалий, коли гусак достатньо рівно відноситься до всіх гусок, які радо йому підкоряються не гасають по двору не перекликаються з іншими гусаками.
Після двох місячного окремого утримання пар гусаки, звичайно, добре звикають до гусок, і новоутворені сім'ї можна об'єднувати в табун. Формують табун з середини жовтня на початку листопада.
В грудні – січні, за 1,5 – 2,0 міс до початку яйцекладки, племіний табун повністю сформований. Таку процедуру проводять щорічно.
Гуси в табуні, весною дружать в основному осініми сім'ями. Змішування сімей вже не буде, хоч вони пасуться не далеко одна від одної.
Коли гусак любимої гуски не вибрав, це прив'язаності нема. Таких гусаків добре на плем'я залишати. Коли гусак має свою гуску, чужа гуска лише може бути партнеров в статевому акті. Гусак не проявляє жодних нахилів затримуватись біля такої гуски, тим більше він не захищає ні її, ни її гніздо. Вирощує гусят така гуска сама.
Чим частіше гуска втрачає свого гусака, тим легше їй знайти нового гусака, і тим слабкіші будуть нові стосунки. Гусь без втраченої гуски з якою розмовляє, тріумфально кричить,- сидить чи бродить сумний і пригнічений.
В щільному табуні вірогідність нормального оплоду дуже низька. Чим важча порода, тим менше залишають гусок на 1 гусака.
Молодому гусаку залишають 2 гуски. Якщо він гарно відпрацював перший рік (оцінюємо по заплідненості яєць) йому в слідуючому році можна додати ще 1 гуску.
На кожного гусака можна залишати 3 – 4 гуски це стандарт. Оптимально один гусак на 2 гуски. Можна залишати гусаків і гусок в співвідношені 1:1, тоді потрібно їх ділити.
Тримають гусей всіх разом. Весною в одному табуні гусаки обов'язково б'ються, виясняють хто вожак. В племінний період зганяють один одного з гусок. Це не страшно. Самі помиряться і розберуться. Їх битви, як правило тривоють до першої крові, чи до першого серйозного болю. Слабший поступається і бої закінчуються. Битви починаються, коли молоді гусачки підростуть.
Гусак навіть в бій з іншим гусаком не піде, коли поряд не буде любої гуски. Деякі гуски в племінний сезон, з ревнощів здатні відкушувати пеніс гусака.
Утримання гусей великими групами знижує фактор моногамії. В великому табуні гуси практично не паруються, це вже без потреби.
Для уникнення бійок між гусаками залишають гусака лідера, і слабкішого. Шиплять вожаки табуна.
Лідер ходить красиво, без поспіху. Завжди тримає форму, а хвіст догори.
Не головні гусаки забезпечують кращий оплід в табуні. Завжди потрібно тримати запасного гусака.
Топче гусок лідер, а слабкіший гусак топче коли лиш встигне. Керують табуном вдвох, якщо старіший гусак не піддається молодшому, то молодший буде триматись в стороні поки не окріпне.
Краще поспостерігати як ведуть себе самці при спарювуванні, можуть і не заважати один одному (просто стоять і трублять), але коли будуть стягувати з гуски, тоді в племіний сезон їх необхідно розділити, а то яйця лишаться не заплідднені. Коли є кілька гусаків і один не обслуговує гусок його слід разом з цими гусками відсадити і він буде їх топтати.
В племіний сезон гусак може захворіти, пропасти… Усуне проблеми зв'язані з головним гусаком залишений в господарстві резервний гусак. Резервний гусак обгуляє гусок, запліднить яйця.
В резерв залишають гусака виведеного раньою весною з молодняка, краще 9-10 місячного віку.
Гусак, який утворює на згинах крил ззовні врівноважені, вирівняні з обох сторін ножиці 2-ма тонкими, маленькими, гострими як шило перами довшими товстих пір'їн– це гаремник не однолюб. Ці пір'їни завжди ранять пучки пальців рук під час обскубування крил, як скарифікатор для взяття крові на загальний аналіз в умовах лікарні.
При доборі гусака звертати увагу на його темперамент. Він має бути не тихий, активно реагує на всі події в табуні. Повинен бути бойовитим, здатним захистити свій табун від чужинців. Охороняє табун, поки він пасеться. Він один стоїть і спостерігає, старається бути в голові табуна при всіх його переміщеннях. Двоє гусаків надійніше охороняють табун, і втрати гусят менші.
В хорошого племінного гусака шия довша, тонша, потужніша, ніж в однопорідної гуски. Куприкова залоза широка, велика, краще коли двійна - з двох половинок. Ліва кобилка(жирова складка під животом) довша за праву. Ліва – коли дивитися на птаха зі сторони хвоста, - продовжується аж до клоаки, тоді як права закінчується внизу черева. Чим більша кількість горбочків на внутрішній стороні дзьоба, а на язиці помітні мілкі шипики( мілка висипка) тим гусак кращий. Чим ширша віддаль між лобиковими кістками, тим гусак плодючиший. В гусок віддаль між лобиковими кістками звичайно більша.
Довгий корпус сприяє кращому втримуваню гусака на гусці, що сприяє влучному топтаню гусака. Чим довший корпус в гусака тим вищий процент запліднення яєць.
Восковиця дзьоба повинна бути блискучою. Оперення має бути гладким блискучим. Спина рівна, широкий тулуб і випнені груди, добре розвинені грудні м'язи, суглоби ніг не збільшені.
Гуси з недоліками статури, як правило, непродуктивні. Не бажані з сильно стисненою з боків головою чи подовженим дзьобом. Звертають увагу чи в гусака не кривий грудний кіль, чи гусак не горбатий, чи не втягує шию. Сумнівних особин на плем'я не залишають.
Для доброго відгодівельного типу гусей характерна порівняно коротка і товста шия.
Гуски фізіологічно пізніше дозрівають. Однорічні гуски сідають висиджувати Сперматогенез в гусаків починається пізніше яйценоскості гуски. З цих причин при раній яйценоскості буває, що гусак не працює Гусаків слід на 2 – 3 тижні скоріше гусок стимулювати до початку яйценоскості шляхом подовження світлового дня до 14 годин.
То, що гусаки починають покривати гусок при мінусовій температурі, прикмета, - почнеться раня весна.
Добру сім'ю можна сміливо тримати 6-8 років. Потім кілька років ще придивлятись і спостерігати за їх поведікою.
Гусок тримають 5 – 6 років, кращі їх відтворні якості проявляються в 2 -4 роки. Чим старша гуска, тим жирніша, і взагалі запліднених яєць з віком в неї все меншає.
50% гусаків дають сперму низької якості. Самців тримають 6 – 7 років. Оптимальний вік гусака 1,5 -5,0 років. Термін використання хороших гусаків 8 – 11 років. Гусаки досягають максимального репродуктивного віку в 3 роки. Краще самців міняють кожні 3 роки племінного використання, щоб попередити близькородинне розведення.

Фінішні гібриди. Вирощені фінішні гібриди не використовуються для розведення. Їх використовують лише на м'ясо. При розведені буде 3\4 вироджених гусят і в 1\4 молодняк буде більш менш великою птицею.
Перевід гусей в іншу місцевість може супроводитись різким зрушенням плодовитості та продуктивності, що вироджує породу. Переформування табуна та інші стреси збільшує процент незаплінених яєць.
leonid
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 222
Зарегистрирован: 18 июн 2013, 07:32
Вид фермерской деятельности: не заполнен
Имя: Леонид Алексеевич
Место проживания: Украина
Пункты репутации: 520
ДоверенныйДоверенныйДоверенный

Вернуться в Гуси