Годування кроликів

Годування кроликів

Сообщение Кася » 16 янв 2014, 22:01

Корми, використовувані в кролівництві, можна класифікувати на зелені, соковиті, грубі і концентровані . Розберемо кожен з видів кормів окремо.

Зелені корми - в літній час є основним видом кормів для присадибного кролівництва. Згодовувати кроликам зелені корми можна в натуральному вигляді або подрібненому. Цінність зелених кормів, не дивлячись на те, що вони містять до 80% води, полягає в тому, що в них є величезна кількість легкозасвоюваних білків, клітковини, мінеральних речовин і вітамінів. Влітку на зелені корми може припадати до 50% добового раціону годування кроликів. Зелені корми найдешевші, що забезпечує низьку собівартість вирощеної продукції. Для годування можна використовувати дикорослі і сіяні злако-бобові культури.

Найкращим кормом для кроликів можна назвати наступні рослини: конюшина, горох, боби, кукурудза, овес, тимофіївка. Зелені корми краще всього згодовувати кроликам до цвітіння. Після цвітіння трави грубіють і ефективність їх використання для годування значно знижується. Окрім цього, для годування кроликів в літній період можна широко використовувати кормову капусту, зелену масу топінамбура, а також листя кормового і цукрового буряка, турнепсу, листя капусти і бадилля моркви. У присадибних господарствах з ранньої весни і до пізньої осені широко практикують для годування кроликів дикорослі рослини: лопух, полин, ромашку, кропиву, подорожник, лободу, осот та інші. Але при використанні дикорослих рослин в кормі для кроликів слід бути особливо уважними і обережними, щоб не використовувати отруйних і шкідливих рослин, які можуть призвести до серйозних захворювань і навіть смерті тварин.

Годівля кроликів зеленим кормом вимагає від кролівника дотримання ряду правил: переходити на згодовування зелених кормів після зими слід поступово, добову норму дачі зелених кормів слід поступово збільшувати і довести до потрібної не раніше, ніж за 10 днів; не слід тривалий час годувати кроликів одним і тим самим зеленим кормом, хоч вони його і люблять - це призведе до поганого його засвоєння, а це, у свою чергу, до поганого набору ваги кроликами; не варто кроликам згодовувати мокрі корми, а також корми, що сильно нагрілися і почали пріти; необхідно обов'язково враховувати особливості кожного корму і при згодовуванні його стежити за станом кроликів.

Соковиті корми. До соковитої корми відносяться коренеплоди, бульбоплоди, плоди баштанних культур, силос і сінаж. Ці корми особливо цінні в осінній, зимовий та весняний періоди і є основними в забезпеченні кроликів вуглеводами та вітамінами. Вони складають до 15% раціона кроликів, легко і майже повністю засвоюються кроликами. Використання соковитих кормів в зимовий період максимально наближає зимове годування до літнього. З корнеплодів кращим кормом для кроликів є морква (червона і жовта). Добре засвоюють кролики кормовий і цукровий буряк, турнепс, ріпу. З бульбоплодів кролики охоче поїдають картоплю. Але щоб уникнути отруєння кроликів оланином, який утворюється в картоплі під впливом сонячного світла, його краще згодовувати у вареному вигляді в суміші з концентрованим кормом. З успіхом в годуванні кроликів можна використовувати топінамбур, який за своїми поживними якостями майже не поступається картоплі. Непоганим кормом для кроликів є також гарбуз і кабачок.

Коренеплоди і бульбоплоди можна згодовувати як в сирому так і у вареному вигляді, окремо або в суміші. Перед використанням їх бажано подрібнити.

Одним з найважливіших кормів в зимовий і осінній періоди є силос - консервований зелений корм зі свежескошених або пров'ялених трав. Силос допомагає урізноманітити раціон кроликів і є хорошим джерелом вітамінів та вуглеводів. Кролики добре поїдають силос виготовлений з кукурудзи і листя капусти.

В цілях запобігання захворюваеості і зниження продуктивності тварин, при використанні соковитих кормів варто притримуватись деяких правил : вводити соковиті корми в раціон кроликів поступово, впродовж 10 днів; постійно стежити за якістю кормів; не допускати до згодовування зіпсовані корми, а також забруднені; постійно контролювати стан кроликів під час згодовування того або іншого соковитого корму. Не можна згодовувати кроликам столовий буряк - це може призвести до розладу шлунково-кишкового тракту, особливо у молодняка.
Аватар пользователя
Кася
Общительный фермер
Общительный фермер
 
Сообщений: 2983
Зарегистрирован: 04 июл 2013, 12:21
Вид фермерской деятельности: починаємо спочатку
Имя: Ксеня
Место проживания: Україна
Пункты репутации: 2374
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Re: Годування кроликів

Сообщение Кася » 16 янв 2014, 22:06

Грубі корми - відіграють важливу роль в травленні кроликів. Вони містять багато клітковини і забезпечують достатній для нормальної фізіологічної діяльності шлунково-кишкового тракту об'єм раціону. Завдяки поїданню грубих кормів у кроликів заточуються різці, що сприяє кращій підготовці кормів до перетравлення. У добовому раціоні грубі корми повинні складати 25-30%. До грубих кормів можна віднести сіно, солому, полову, гілковий корм.

Основним грубим кормом для кроликів є сіно. Зовнішні ознаки якісного сіна - велика кількість листя, ароматний, приємний запах, зелений колір. Щоб отримати сіно високої якості, його слід заготовлювати на початку цвітіння. Кращим сіном є сіно, заготовлене з бобових трав. Воно багате на протеїни, вітаміни і мінеральні речовини. Кролики також охоче поїдають лугове, лісове сіно. Для годування кроликів можна широко використовувати солому злакових культур в суміші з провареними бульбоплодами. Враховуючи біологічні особливості кроликів, їм можна з успіхом згодовувати гілковий корм, який краще всього заготовлювати в червні-липні, коли гілки краще вкриті листям, яке добре тримається і містить найбільшу кількість поживних речовин і вітамінів. Як корм можна використовувати гілки завдовжки до 1 метра і завтовшки 0,5-1 сантиметр. Гілковий корм заготовлюють з берези, осики, акації, тополі, клена, верби, ліщини. При появі у кроликів проносу їм слід дати гілки дуба і вільхи. Як вітамінний корм можна використовувати гілки сосни і ялини. Гілки кісточкових дерев згодовувати кроликам не можна, оскільки вони містять отруйну синільну кислоту.

Концентровані корми. Інтенсивний ріст і розвиток кроликів неможливий без обов`язкового введення в раціон концентрованих кормів. У річному раціоні концентровані корми повинні займати 50-55% усього раціону. До групи концентрованих кормів відносяться зернові, корма тваринного походження, відходи переробки сільгосппродукції, комбікорми. Із зернових кролики краще всього поїдають зерно вівса, яке в основному згодовують без попереднього подрібнення. Цінність цього корму в його високій енергетичності і оптимальному співвідношенні найважливіших амінокислот (лізин, метіонін, цистин...) Заминителями вівса можуть бути ячмінь і кукурудза, які за поживністю перевершують овес, але містять мало білку, мінеральних речовин, вітамінів. Краще всього ці зернові згодовувати у вигляді дерті з травою або сіном бобових. У зерні пшениці міститься важкоперетравлюваний білок, на засвоєння якого в організмі кролика витрачається багато енергії. Тому пшениця повинна складати для дорослих кроликів 10-15, а для молодняка 5-7% раціону.

Зерно бобових значно переважає над злаковими по кількості білків, мінеральних речовин, жиру, але поживні речовини бобових, особливо білок, погано перетравлюються кроликами, тому ці корми вимагають спеціальної підготовки (дроблення, запарювання). Згодовувати їх слід тільки в суміші із злаковими.

До кормів тваринного походження відносяться молоко, м'ясо-кісткове, кісткове і рибне борошно. Корми тваринного походження мають високу поживність, вони містять багато повноцінного протеїну, кальцію, фосфору, вітамінів та інших елементів.

Комбікорми - це суміші, збалансовані за вмістом необхідних для кроликів поживних речовин. На практиці використовують повноцінні комбікорми, які виготовляють у вигляді брикетів або гранул.
Аватар пользователя
Кася
Общительный фермер
Общительный фермер
 
Сообщений: 2983
Зарегистрирован: 04 июл 2013, 12:21
Вид фермерской деятельности: починаємо спочатку
Имя: Ксеня
Место проживания: Україна
Пункты репутации: 2374
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Re: Годування кроликів

Сообщение Mihalich61 » 27 апр 2015, 16:01

Кася писал(а):Корми, використовувані в кролівництві, можна класифікувати на зелені,


Ксения или Кася Или Уважаемая многими женщина. :rose:
Наступил период времени , только корми и наслаждайся ростом и приплодами.
Рекомендую , не пожалеете.
Изображение
Mihalich61
форумчанин
форумчанин
 
Сообщений: 1917
Зарегистрирован: 24 фев 2015, 21:05
Вид фермерской деятельности: .....
Имя: --------
Место проживания: .........
Пункты репутации: 1870
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Re: Годування кроликів

Сообщение Кася » 27 апр 2015, 19:42

Перепрошую, не дуже зрозуміла одного моменту. Ви якось дуже єлейно до мене звернулися.
Щось не так???
Аватар пользователя
Кася
Общительный фермер
Общительный фермер
 
Сообщений: 2983
Зарегистрирован: 04 июл 2013, 12:21
Вид фермерской деятельности: починаємо спочатку
Имя: Ксеня
Место проживания: Україна
Пункты репутации: 2374
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Re: Годування кроликів

Сообщение ruslan74 » 27 апр 2015, 19:46

Кася , Володя, сегодня привезли мне корм от известного вам Толянчика с травяной мукой гранула крепкая цена 6,15 с доставкой посмотрим как он себя покажет взял на пробу 100кг об результатах отпишусь.
Аватар пользователя
ruslan74
 

Re: Годування кроликів

Сообщение Кася » 27 апр 2015, 20:07

Я вже чула за цей корм. Хочу собі, просто Черкаси в стороні від його діяльності, а велику партію мені не треба.
Аватар пользователя
Кася
Общительный фермер
Общительный фермер
 
Сообщений: 2983
Зарегистрирован: 04 июл 2013, 12:21
Вид фермерской деятельности: починаємо спочатку
Имя: Ксеня
Место проживания: Україна
Пункты репутации: 2374
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Re: Годування кроликів

Сообщение ВалерийЩ » 27 апр 2015, 20:10

Mihalich61 писал(а):
Наступил период времени , только корми и наслаждайся ростом и приплодами.


У нас ще цей період не настав.
Тому потроху додаю різні види кропиви (жалка, собача, глуха), та все, що можна нарвати.
ВалерийЩ
Фермер
Фермер
 
Сообщений: 181
Зарегистрирован: 12 фев 2015, 21:09
Вид фермерской деятельности: растериеводство, животноводство
Имя: Валерий
Место проживания: Черниговская обл
Пункты репутации: 100
Проверенный

Re: Годування кроликів

Сообщение Mihalich61 » 27 апр 2015, 21:31

Кася писал(а):Перепрошую, не дуже зрозуміла одного моменту. Ви якось дуже єлейно до мене звернулися.

Со всем уважением и признательность , и не как иначе. Трудолюбию и целеустремленности Украинских женщин - РАВНЫХ НЕТ, Вот и уважаю Вас , :rose:
ruslan74 писал(а): с травяной мукой гранула крепкая цена 6,15 с доставкой

А люцерна дармовая , -privet-
Mihalich61
форумчанин
форумчанин
 
Сообщений: 1917
Зарегистрирован: 24 фев 2015, 21:05
Вид фермерской деятельности: .....
Имя: --------
Место проживания: .........
Пункты репутации: 1870
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Re: Годування кроликів

Сообщение Мила » 27 апр 2015, 21:37

Mihalich61 писал(а):А люцерна дармовая , -privet-

Да, к дармовой луцерке можно прибавить дармовую пшеницу, гарбузы и буряки.
Хотя... Насчет дармовой все же могу поспорить. Потому как оранка и посевной материал тоже денег стоит. Но это чисто из вредности :D
Легкая придурковатость снабжает мозг кровью и обеспечивает индивидуальное творческое пространство.

Подлинное искусство конструктивного диалога заключается в том, чтобы собеседник самостоятельно принял решение отправиться нафиг.
Аватар пользователя
Мила
Надёжный фермер
Надёжный фермер
 
Сообщений: 1400
Зарегистрирован: 02 апр 2015, 12:31
Вид фермерской деятельности: Все, что можно поместить на 60 сотках))
Имя: Людмила
Место проживания: Киев
Пункты репутации: 1741
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

Re: Годування кроликів

Сообщение Mihalich61 » 27 апр 2015, 21:39

ruslan74 писал(а): гранула крепкая цена 6,15 с доставкой

150 гр. в сутки. 100 дней - 15 кг. Вес кроля (3 - 3,5 кг) , выход тушки 60% - 1, 5 - 1,7 кг. х 100 грн. = 170 грн.
15 кг. х 6,15 = 92 грн.
Жить можно :drinks:
Mihalich61
форумчанин
форумчанин
 
Сообщений: 1917
Зарегистрирован: 24 фев 2015, 21:05
Вид фермерской деятельности: .....
Имя: --------
Место проживания: .........
Пункты репутации: 1870
ПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенныйПовышенный

След.

Вернуться в Кролики, нутрии и другие мелкие животные

cron